جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

جمعیت 48درصدی بانوان در استان قم - صفحه اصلی

 

 

جمعیت 48درصدی بانوان در استان قم

جمعیت 48درصدی بانوان در استان قم


مدیر کل  دفتر امور بانوان و خانواده استان در برنامه ی گفتگوی خبری در خصوص شرح وظایف این اداره کل گفت:دفتر امور زنان و خانواده زیر نظر استانداری وظیفه هماهنگی،نظارت و همچنین برنامه ها و فعالیت ها و طرح های مربوط به زنان که حدود 48 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد برعهده دارد.

 

ظهیری افزود:دفتر امور بانوان در ارتباط با وزارت کشور و در راس آن معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری قرار دارد که گزارش عملکرد و  برنامه ها را در سطح کشوری ابلاغ می کند.

 

وی با بیان این که قم به واسطه ی بارگاه کریمه ی اهل بیت (س) و مهد جهان اسلام نامگذاری شسده درصدد بهبود وضعیت خانواده،کم شدن آسیب ها و ارائه طرح هایی است که الگوی استان های دیگر قرار گیرد.

 

مدیر کل  دفتر امور بانوان و خانواده استان با بیان این که 5آسیب اجتماعی ازجمله اعتیاد،طلاق،حاشیه نشینی،مناطق بحران خیز و فساد اخلاقی در الویت است گفت:دستگاه ها،ارگان ها و نهاد های متولی امور اجتماعی باید بیش از پیش در این زمینه مشارکت کنند.

 

ظهیری با توجه به این که در مقابله با آسیب های اجتماعی،پیشگیری در الویت است گفت:طرح هایی خوبی در این زمینه ارائه شده و شورای فرهنگی استان ،شورای فرهنگ عمومی، کانون فرهنگی مساجد و پایگاه های اجتماعی یهزیستی و همه سازمان های مردم نهاد به نحوی با آسیب ها،بهبود وضعیت و سلامت و نشاط اجتماعی و به طور کلی پیشگیری فعالیت می کنند.

 

وی با اشاره  به این که طلاق در بحث آسیب های اجتماعی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده عنوان کرد:طلاق مرتبط با دیگر آسیب های اجتماعی است لذا آموزش مهارت های زندگی و ارائه مشاوره ی آسان در زمینه ازدواج بسیار تاثیرگذار است.

 

مدیر کل  دفتر امور بانوان و خانواده استان علت اصلی طلاق را مسائل اقتصادی از جمله بیکاری دانست و افزود:طبق پژوهشی که سال گذشته با مشارکت بهزیستی و دانشگاه ها در قالب پایان نامه صورت گرفت،نداشتن مهارت زندگی و اختلاف فرهنگی و اخلاقی از جمله دلایل اصلی پدیده طلاق مطرح شد.

 

ظهیری با توجه به این که جمعیت قم 1 میلیون و دویست هزار نفر است گفت:اختصاص امکانات فرهنگی نسبت به بخش ها و نواحی محروم استان عادلانه نیست.

 

وی افزود:استان قم جز استان های است که در آن شاخص هجمه ها زیاد است لذا دستگاه ها و نهادها باید از انحصار طلبی خارج وفضای خود را ساعاتی به امور فرهنگی اختصاص دهند.

 

مدیر کل  دفتر امور بانوان و خانواده استان با اشاره به این که طرح  های خوبی در زمینه فرهنگی ارائه شده گفت:ساخت بزرگترین کانون پرورش فکری کودکان در پردیسان بعد از کانون حجاب کشور نشان دهنده توجه به بخش فرهنگی این منطقه است.

 

ظهیری درپایان برنامه گفتگوی خبری بر لزوم توجه و مشارکت خیران در ساخت مراکز فرهنگی ویژه بانوان تاکید کرد و گفت:مطالبات جامعه ی بانوان نیازمند سرعت،تخصیص اعتبار بیشتر و همدلی دستگاه های متولی است.

 


 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.