سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

جهان اسلام حامی ملت یمن در برابر متجاوزین بزدل است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جهان اسلام حامی ملت یمن در برابر متجاوزین بزدل است


جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای خطاب به علمای جهان اسلام در حمایت از مردم مظلوم یمن نکاتی را متذکر شد و اعلام کرد: حمایت خود را از ایستادگی ملت شجاع یمن در مقابله با متجاوزین بزدل اعلام می‌داریم.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای اعلام کرد

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

وَمَا لَکُمْ لَا تُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ الَّذِینَ یَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَذِهِ الْقَرْیَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنکَ وَلِیًّا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنکَ نَصِیرًا

 (سورة النساء: 75)

محضر علمای جهان اسلام

سلام علیکم و رحمت الله

امروز و پس از اینکه ملت‌های ستمدیده، تلاش در رهایی از بندهای بندگی استعمارگران و امپریالسیم جهانی دارند تا عزت و کرامت خود را بازیابند، دشمنان ملت‌های جهان به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا دست به حیله جدیدی زده‌اند تا از دستیابی ملت‌های مسلمان به حقوق اساسی‌شان جلوگیری کنند.

تجاوزگری نظام ظالم سعودی بر ضد مردم مظلوم و شجاع یمن چیزی جز نگه داشتن این کشور در دایره کشورهای تحت استعمار و زیر پوشش صهیونیستی – سعودی نیست که در این راه از فتواهای مفتیان اجیرشده که برگرفته از تفکرات وهابی و تکفیری هستند و فتوا بر مخالفت «ما انزل الله» صادر می‌کنند بهره می‌برند، اما با ایستادگی ملت یمن این نقشه‌های آنان نقش برآب شده است.

این تجاوزات از حدود الله که با بمباران شهرها بوسیله سلاح‌های ممنوعه از قبیل بمب‌های خوشه‌ای و فسفری و کشتن بیگناهان از زنان و کودکان در ماه حرام و تخریب زیرساخت‌ها و حمله به مدارس و بیمارستان‌ها در یمن رخ می‌دهد، عملی بزدلانه است که آل سعود بعد از عجز و ناتوانی از درهم شکستن اراده مردم مسلمان و مقاوم یمن برای بدست آوردن خواسته‌های خود انجام می دهد. براین اساس تاکید می‌کنیم:

1- حاکمیت و تعیین سرنوشت کشورها مسئله‌ای داخلی برای ملت آن کشور است و هیچ دولت بیگانه‌ای بخصوص تجاوزگران حق ورود در این مسئله را ندارد.

2- حمایت خود را از ایستادگی ملت شجاع یمن در مقابله با متجاوزین بزدل اعلام می‌داریم و بر حق مسلم مردم یمن در پاسخ به تجاوزات وحشیانه در زمان و مکان مناسب تاکید می‌کنیم که این همان مضمون آیه کریمه است: "أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ" و بر این اعتقاد داریم که متجاوزین شکست خواهند خورد.

3- شکی نیست پیروزی از آن مومنان است و این وعده الهی است که می‌فرماید: "إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ" و به برادران یمنی خود تاکید می‌کنیم ایستادگی کنید که پیروزی به یاری خداوند متعال نزدیک است.

4- شکی نیست که این جنایات که توسط آل سعود انجام می‌شود نویدبخش پایان حکومت ظالمانه ایشان بر منطقه حجاز خواهد بود که این نیز وعده الهی است «ان الله لا یخلف المیعاد» هنگامی که دلارهای نفتی و دوستان مجرم صهیونیستی و آمریکایی و اروپایی آنان نفعی برایشان نخواهند داشت.

5- تجاوزگران سعودی و هم پیمانان آنان در کشتار بیگناهان و مسلمانان را نصیحت می‌کنیم که از سرانجام گردنکشانی مانند فرعون و صدام عبرت بگیرید که "وَکَمْ أَهْلَکْنَا قَبْلَهُم مِّن قَرْنٍ هُمْ أَشَدُّ مِنْهُم بَطْشًا فَنَقَّبُوا فِی الْبِلَادِ هَلْ مِن مَّحِیصٍ" و سرانجام این ظالمان را نصب العین خود قرار دهند چه اینکه این متجاوزین نیز همین مسیر را می‌پیمایند و عاقبت این جنایت کاران نیز همان خواهد بود.

6- بر علماء ، فرهیختگان و همه امت اسلامی لازم است در این روزگار سرنوشت ساز به وظیفه واجب شرعی خود که حمایت از مظلومین و ستمدیدگان است عمل کنند که "وَلَا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ وَمَا لَکُم مِّن دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِیَاءَ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ".

وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

آدرس کوتاه :