جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

جهان اسلام خواهان آزادی شیخ نمر است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جهان اسلام خواهان آزادی شیخ نمر است


مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه شیعیان حجاز عربستان افراد مستضعفی هستند که تحت فشار دولت ظالم سعودی قرار دارند گفت: آیت الله شیخ نمر چندماه است که در بازداشت به سر می‌برد که ما خواستار پایان این موضوع هستیم.

آیت الله نوری همدانی؛

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از بانوان شیعه عربستان، با اشاره به زندگی شیعیان در عربستان اظهار داشت: در شرق عربستان سعودی نقاطی است که شیعیان در آنجا زندگی می‌کنند که شیعیان تحصیل کرده و آگاه به زمان هستند و با شیعیان بحرین ارتباط نزدیکی دارند و ملت و نظام ما هم حامی آن‌ها است.

مرجع تقلید شیعیان افزود: با توجه به شرایط منطقه لازم است تا افراد از اوضاع زمان خویش آشنا شوند، پیامبر (ص) فرمودند که بر هر انسان عاقلی لازم است تا از اوضاع زمان خویش آگاه شود و بر اساس آن زندگی کند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید بر شناخت زمان در زندگی بیان کرد: شناخت زمان یعنی از نقشه‌هایی که دشمنان اسلام برای ما دارند آگاه شویم و براساس این شناخت وظیفه خود را انجام دهیم و نسبت به این‌شناختی که از اوضاع دشمنان پیدا کرده‌ایم به مقابله با دشمنی‌های آن‌ها بپردازیم.

وی با اشاره به اوضاع عربستان عنوان کرد: عربستان دارای اوضاع پیچیده‌ای است، شیعه و سنی از گذشته بایکدیگر زندگی کرده‌اند و مشکلی با یکدیگر نداشته‌اند امروز دشمن اصلی مسلمانان داعش، سلفی و بوکوحرام است که توسط آمریکا واروپا ایجاد شده ‌و توسط دولت آل سعود و قطر حمایت می‌شوند.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اهمیت وحدت میان ملت‌های مسلمان تصریح کرد: شیعه و سنی با یکدیگر برادر هستند ما اهل سنت را دوست داریم و تفاوتی بین شیعه و سنی قائل نمی‌شویم چون یک جسم واحد هستند. این درحالی‌است که اخیرا آمریکا و صهیونیست و اروپا و حامیان آن‌ها همانند آل‌خلیفه و آل‌سعود با حمایت‌های مالی و فروش نفت خود به حمایت گروه‌های سلفی تکفیری و داعش می‌پردازند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت نشر اسلام ناب محمدی اظهار داشت: پول‌هایی که توسط آل سعود خرج می‌شود سبب کشتار مسلمانان در سوریه و عراق می‌شود، مسلمانان تلاش کنند تا اسلام اصیل و ناب محمدی به جهانیان معرفی شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به قتل عام مردم بی‌گناه در کشورهای افغانستان، سوریه، عراق بیان کرد: گروه‌های تکفیری و داعش و بوکوحرام دشمن اصلی مسلمانان هستند که باید این موضوع به مسلمانان منتقل شود تا به مقابله با آن بپردازند.

وی با اشاره به فشارهای دولت آل سعود عنوان کرد: شیعیان حجاز عربستان افراد مستضعفی هستند که تحت فشار دولت ظالم سعودی قرار دارند و آیت الله شیخ نمر هم چندماه است در بازداشت به سر می‌برد که ما خواستار پایان این موضوع هستیم.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به راهپیمایی شیعیان در اربعین اظهارداشت: حضور میلیونی شیعیان در مراسم اربعین نشان دهنده قدرت شیعیان بود که این قدرت را همه جهانیان متوجه شدند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به وظیفه مسلمانان در شرایط کنونی خاطر نشان کرد: مسلمانان وظیفه دارند تا با دوری از اختلاف به وحدت برسند و به مقابله با گروه‌های تکفیری مخالف اسلام بپردازند.

آدرس کوتاه :