جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

جوانان زمینه‌ساز جامعه مهدوی باشند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جوانان زمینه‌ساز جامعه مهدوی باشند


یکی از مراجع تقلید در قم گفت: مراقب باشید حرمت ماه رمضان و میزبانش شکسته نشود و هر یک از جوانان به عنوان فردی خودساخته و متدین زمینه‌ساز جامعه الهی و مهدوی باشد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی:

آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسدار امام حسین (ع) با بیان اینکه اعتقادات بشر همیشه بر مبنای امور حسی بوده است، اظهار کرد: بشر فقط آنچه را لمس می‌کند، به راحتی می‌پذیرد و قبول کردن چیزی که به چشم نیاید و آن را نبیند برایش سخت است و به راحتی زیر بار آن نمی‌رود.

این مرجع تقلید با اشاره به مشکلات پیامبران در دعوت مردم به سوی حق گفت: یکی از مشکلات پیامبران در دعوت مردم به پرستش خداوند این بود که آنها می‌گفتند خدایی که از آن حرف می‌زنید و ما باید او را بپرستیم، کجاست و وقتی ما چیزی را نمی‌بینیم چگونه از ما می‌خواهید آن را قبول کنیم و بپرستیم.

وی ادامه داد: دعوت به چیزهایی که دیده نمی‌شدند یکی از مشکلات پیامبران ما در این دنیا بوده است و دعوت مردم به سوی همین چیزهای غیرملموس یکی از گرفتاری‌های امروز علما نیز محسوب می‌شود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی خاطرنشان کرد: خداوند برای برطرف کردن مشکل پیامبران برای هر یک از آنها معجزاتی قرار داد تا مردم با دیدن آن معجزات به خدا ایمان بیاورند.

این مرجع تقلید یادآور شد: اگر امروز افتخار می‌کنیم که افرادی فهیم و متدین در جامعه محسوب می‌شویم، بدون شک این افتخار را مدیون پدران و مادران خود هستیم.

وی با ابراز اینکه تمام آسمان‌ها و زمین و همه مخلوقات زمینی و آسمانی اعمال و سکنات ما را ثبت و ضبط می‌کنند، گفت: کسانی که توانسته‌اند رضای پروردگار خود را به دست بیاورند، سعادتمند می‌شوند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به علاقه خداوند نسبت به جوانان افزود: خداوند جوانان را بسیار دوست دارد و طبق روایت پیامبر اکرم (ص) بهترین جوانان آنهایی هستند که خود را به سیمای کامل مردان در بیاورند و اهل عبادت باشند.

این مرجع تقلید ادامه داد: برترین مردان نیز طبق همین روایت آنهایی هستند که خود را به شکل جوانان در می‌آورند.

وی در توصیه‌ای به جوانان گفت: قدر خود را بدانید، مراقب چشم، گوش، اعضا و جوارح خود باشید و از گناه دوری کنید.

آیت‌الله علوی‌گرگانی در پایان سخنانش با اشاره به نزدیک شدن ماه رمضان گفت: همه ما در این ماه مهمان پروردگار هستیم و باید در این مهمانی حرمت میزبان را نگاه داشته و قدرش را بدانیم.

این مرجع تقلید اضافه کرد: مراقب باشید حرمت این ماه و میزبانش شکسته نشود و هر یک از شما به عنوان فردی خودساخته و متدین زمینه‌ساز جامعه الهی و مهدوی باشد.

// فارس

آدرس کوتاه :