جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

جودوکاران قم در لیگ نوجوانان کشور به میدان می‌روند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جودوکاران قم در لیگ نوجوانان کشور به میدان می‌روند


رئیس هیئت جودو و کوراش استان قم گفت: جودوکاران قم امسال در مسابقات لیگ نوجوانان باشگاه‌‌های کشور به مصاف حریفان خود می‌روند.

رئیس هیئت جودو و کوراش استان قم:

سعید علیزاده امروز در قم، اظهار کرد: در حال حاضر در رشته کاتا یکی از هیئت‌های موفق کشور هستیم زیرا هر ساله در مسابقات قهرمانی کشور مدال‌های متنوعی کسب می‌کنیم و نمایندگان قم در ترکیب تیم‌های ملی اعزامی به رقابت‌های بین‌المللی،‌ آسیایی و جهانی جایگاه ویژه‌ای دارند.

وی ادامه داد: ما در کاتا جودو مدال‌های رنگارنگی از مسابقات برون‌مرزی و قهرمانی کشور در ویترین افتخارات هیئت جودو و کوراش استان قم داریم اما در بخش مبارزه که به شیایی معروف است هنوز آنچنان که باید و شاید نتوانسته‌ایم همچون کاتا موفق باشیم.

رئیس هیئت جودو و کوراش استان قم اضافه کرد: برای اینکه در بخش مبارزه نیز بتوانیم به سطح و موفقیت‌های کاتا نزدیک شویم هدف اصلی هیئت و اولویت مهم کاری خود را سرمایه‌گذاری بر روی رده‌های سنی پایه قرار داده‌ایم تا از این طریق جودوکاران توانمندی تربیت کنیم.

وی یادآور شد: علاوه بر کارهای آموزشی و توجه به رده‌های سنی پایه قصد داریم در مسابقات مختلف و متنوع نیز جودوکاران قم را ارزیابی کنیم تا با حضور در صحنه و میدان مسابقه، بر تجربه آنها افزوده شود و زمانی که به رده‌های سنی بالاتر می‌رسند، یک جودوکار با تجربه و میدان دیده باشند.

علیزاده در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی فدراسیون جودو و کوراش کشورمان برای برگزاری مسابقات لیگ برتر نوجوانان کشور اضافه کرد: رقابت‌های ورودی لیگ برتر نوجوانان باشگاه‌های کشور دوم مردادماه در سالن شهید افراسیابی تهران برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: چهار تیم مقاومت، میزان خراسان شمالی، شاهین تهران و چناران به عنوان تیم‌های برتر دوره قبل به صورت مستقیم وارد مسابقات لیگ خواهند شد، ضمن اینکه سایر تیم‌ها در مسابقات شرکت کرده و هشت تیم برتر جواز حضور در لیگ را کسب می‌کنند.

رئیس هیئت جودو و کوراش استان قم ابراز کرد: بر همین اساس مسابقات به صورت گروهی با جدول دو حذفی انجام می‌شود و تیم‌ها باید با ورزشکاران خود قرارداد رسمی منعقد کرده و در صورت کسب جواز حضور در لیگ تا پایان مسابقات نیز قراردادها پابرجاست ولی در صورت عدم کسب جواز حضور در لیگ، ورزشکاران به عنوان بازیکن آزاد می‌توانند به سایر تیم‌ها بروند.

وی یادآور شد: این در حالی است که مبلغ ورودیه تیم‌ها برای مسابقات زیر گروه سه میلیون ریال از سوی فدراسیون جودو و کوراش پیش‌بینی شده که در صورت کسب جواز حضور در لیگ برتر از تمام این مبلغ،‌ 20 میلیون ریال کسر خواهد شد و وزن‌کشی مسابقات نیز صبح روز برگزاری با 1.5 کیلوگرم ارفاق انجام می‌شود.

علیزاده افزود: برای حضور در مسابقات علاوه بر تیم شهید زین‌الدین قم تا کنون تیم‌های هیئت جودو اصفهان، شهرداری گرمدره، لبنیات سهند تبریز، هیئت جودو خراسان‌شمالی، باشگاه 5 آذر، هیئت جودو زنجان، هیئت گلستان، هیئت هرمزگان، هیئت همدان، هیئت خوزستان، هیئت مازندران، هیئت گیلان، هیئت مرکزی، هیئت ایلام، هیئت جودو چناران، امید چناران و مقاومت الرضا چناران اعلام آمادگی کرده‌اند.
// فارس

آدرس کوتاه :