جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

جودوکاران قم 9 بار روی سکوهای برتر مسابقات قهرمانی کشور رفتند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جودوکاران قم 9 بار روی سکوهای برتر مسابقات قهرمانی کشور رفتند


رئیس هیئت جودو و کوراش استان قم گفت: جودوکاران نونهال قم با درخشش در مسابقات قهرمانی کشور 9 بار روی سکوهای برتر این رقابت‌ها رفتند.

رئیس هیئت جودو و کوراش استان قم

سعید علیزاده امروز اظهار کرد: در حالی که هیئت جودو و کوراش استان قم به زودی یک اعزام مهم به رقابت‌های کاتا جودو قهرمانی آسیا و بعد از آن اعزام به رقابت‌های قهرمانی جهان را پیش‌رو دارد، خوشبختانه ورزشکاران این رشته در بخش مبارزه نیز عملکرد درخشانی دارند.

وی ادامه داد: افتخارات و عناوین به دست آمده برای جودوی قم از مسابقات داخلی و برون‌مرزی در سال‌های اخیر بیشتر از سوی ورزشکاران بخش کاتا بوده اما تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم که جودوی قم در بخش مبارزه یا شیایی نیز بتواند به موفقیت‌های کاتا برسد.

رئیس هیئت جودو و کوراش استان قم در ادامه به درخشش جودوکاران قم در رقابت‌های قهرمانی مناطق کشور اشاره کرد و افزود: قبل از اینکه به نتایج موفق نمایندگان قم در این رقابت‌ها اشاره کنم باید تقدیری ویژه از افتخارآفرینی جودوکاران مستعد قم در مسابقات لیگ برتر کشور داشته باشم.

وی یادآور شد: جودوکاران مستعد و آینده‌دار قم در رقابت‌های مرحله مقدماتی لیگ برتر جودو رده سنی نوجوانان باشگاه‌های کشور با عملکرد کم‌نظیر خود تیم شهید زین‌الدین قم را به مرحله نهایی بازی‌ها بردند و حالا ما در جمع تیم‌های برتر کشور مدعی کسب مقام هستیم.

علیزاده سپس به درخشش جودوکاران قم در کسب 9 مدال از مسابقات قهرمانی نونهالان کشور اشاره کرد و افزود: این موفقیت ارزنده و حائز اهمیت با کسب یک مدال طلا، یک نقره و هفت برنز توسط استعدادهای جودو قم از مسابقات قهرمانی نونهالان کشور به دست آمد.

وی یادآور شد: در واقع این رقابت‌ها جنبه انتخابی منطقه یک کشور را داشت و به میزبانی استان تهران و در سالن شهید افراسیابی برگزار شد که سرانجام جودوکاران نونهال قم در این مسابقات موفق به کسب 9 مدال رنگارنگ طلا، نقره، برنز شدند.

رئیس هیئت جودو و کوراش استان قم بیان کرد: مسابقات نونهالان انتخابی منطقه یک کشور با حضور بیش از 90 جودوکار از استان‌های تهران، قزوین و قم به انجام رسید که در پایان تیم‌های تهران (الف) و تهران (ب) موفق به کسب مقام اول و دوم تیمی شدند و تیم قزوین به مقام سوم نائل شد.

وی خاطرنشان کرد: تیم اعزامی استان قم نیز در حالی موفق به کسب یک مدال طلا، یک نقره و هفت برنز شد که مدال طلای کسب شده حاصل تلاش محمد طالبی در وزن منهای 73 کیلوگرم بود، ضمن اینکه سیدعلی اجاقی توانست به مدال نقره وزن منهای 60 کیلوگرم دست یابد.

علیزاده عنوان کرد: هفت مدال برنز تیم اعزامی جودو نونهالان استان قم به رقابت‌های منطقه یک قهرمانی کشور توسط ابوالفضل نوری، محمد جعفریان، محراب نوروزی، نوید حیدریان، علی حسن‌خانی، مهدی آقامحمدی و امیرمحمد محمدی در اوزان مختلف کسب شد.

آدرس کوتاه :