جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حادثه دلخراش سرزمین منا سندی مکرر از بی‌لیاقتی آل‌سعود است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

حادثه دلخراش سرزمین منا سندی مکرر از بی‌لیاقتی آل‌سعود است


جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای ضمن تسلیت به‌مناسبت درگذشت جمع کثیری از حجاج بیت الله الحرام این حادثه را سندی مکرر از بی‌لیاقتی آل‌سعود در خادمی حرمین شریفین و زائرین آن دانست.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای، ضمن تسلیت به‌مناسبت درگذشت جمع کثیری از حجاج بیت الله الحرام در حادثه سرزمین منا، آل سعود را به بی‌تدبیری در اداره حج متهم کرد.

در این بیانیه آمده است: فاجعه تلخ و تأسف‌بار سرزمین منا در مکه معظمه موجب درگذشت و مصدومیت جمع کثیری از حجاج بیت‌الله الحرام و ضیوف الرحمن از کشورهای مختلف اسلامی در روز عید عظیم قربان شد که موجبات حزن و اندوه تمام مسلمین جهان به‌ویژه مردم شریف کشورمان را فراهم آورد و به واقعه‌ای فراموش نشدنی مبدل ساخت.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرده است: این حادثه دلخراش در مراسم حج امسال سندی مکرر از بی‌لیاقتی آل سعود در خادمی حرمین شریفین و زائرین بیت‌الله الحرام می‌باشد و دولت آل سعود مسئول این بی‌تدبیری در اداره این مراسم عظیم است.

در این بیانیه تصریح شده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت آل سعود این مصیبت دردناک را محضر حضرت ولی‌عصر (عجّل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری‌ (مد ظله العالی)، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم»)، خانواده‌های قربانیان و به‌ویژه به عموم مردم شریف عزادار ایران اسلامی تسلیت عرض نموده، برای درگذشتگان غفران و علو درجات، برای مصدومین شفای عاجل و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل را مسئلت می‌نماید./تسنیم

آدرس کوتاه :