جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حامیان مالی در قم تمایلی به سرمایه گذاری در رشته بدمینتون ندارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

حامیان مالی در قم تمایلی به سرمایه گذاری در رشته بدمینتون ندارند


رئیس هیئت بدمینتون قم با بیان اینکه قهرمان پروری بدمینتون قم با در اختیار قراردادن سالن فرهمند به بخش خصوصی تحت تأثیر قرار گرفته، گفت: حامیان مالی در قم تمایلی به سرمایه گذاری در بدمینتون ندارند.

رئیس هیئت بدمینتون قم:

علی پنجه باشی ، بر اساس دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان، سالن‌های ورزشی اداره کل ورزش و جوانان قم در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته‌اند اما اجرای این دستورالعمل با وجود منافع برای دولت، قهرمان پروری در برخی از رشته‌های ورزشی را تحت تأثیر قرار داده است.

وی افزود: سالن بدمینتون مرحوم حامد فرهمند پیش از این به عنوان تنها سالن تخصصی بدمینتون در اختیار این هیئت ورزشی قرار داشت اما پس از واگذاری به بخش خصوصی، این سالن در زمان محدودی در اختیار قهرمانان بدمینتون استان قرار می‌گیرد.

رئیس هیئت بدمینتون استان قم گفت: در شرایطی که برای انجام تمرینات قهرمانی محدودیت داشته باشیم نمی‌توانیم انتظار ادامه موفقیت‌های بدمینتون قم را داشته باشیم و ممکن است سطح فنی بدمینتون قم در سطح کشور به ویژه در رده پایه طی یکی دو سال به شدت افت کند.

پنجه باشی بیان داشت: در حال حاضر به دلیل عدم وجود حامی مالی، توانایی خاصی برای بازگشت به لیگ بر‌تر نداریم البته ظرفیت نیروی انسانی بدمینتون قم قابل توجه است اما در صورتی که حامی مالی برای حمایت از تیم بدمینتون قم وجود نداشته باشد بازیکنان ما به شهرهای دیگر می‌روند و برای حضور در لیگ دستمزد دریافت می‌کنند.

وی عنوان کرد: در زمینه جذب اسپانسر برای رشته بدمینتون مشکلات زیادی وجود دارد زیرا از یک سو سیاست تشویقی برای حامی مالی از سوی دولت در نظر گرفته نمی‌شود و از سوی دیگر فضای تبلیغاتی خاصی در بدمینتون و بسیاری از رشته‌ها وجود ندارد.

رئیس هیئت بدمینتون استان قم تصریح کرد: در این زمینه پیش از هر چیز به احساس مسئولیت دولت و مجلس در قبال حمایت از کسانی نیاز داریم که در ورزش هزینه می‌کنند و سرمایه گذاری در ورزش سیاستی پیشگیرانه هم در حوزه اجتماعی و هم در حوزه بهداشت و سلامت است که تاکنون در عمل چندان مورد توجه قرار نگرفته است./مهر

آدرس کوتاه :