جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

حاکم کردن فرهنگ تعاون در جامعه نیاز حکومت است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

حاکم کردن فرهنگ تعاون در جامعه نیاز حکومت است


نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای رسیدن به رفاه مردم، باید فرهنگ تعاون را در جامعه حاکم کرد زیرا در این اصل همه نسبت به یکدیگر مسئول هستیم که این موضوع حقیقت و جوهره تعاون و یکی از نیازهای اصلی حکومت است.

آیت‌الله عالمی:

 آیت‌الله حسن عالمی در همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، تعاون و کشاورزی، در بستر فرهنگ و مدیریت جهادی» که ظهر امروز در تالار شهید مطهری ساختمان اداری تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی سبب بهره‌مندی کشورهای مختلف از معارف اسلام شده است، اظهار کرد: برگزاری این همایش قابل تقدیر است و امیدواریم تا همگانی شدن فرهنگ و مدیریت جهادی در دستگاه‌های مختلف نظام اسلامی این همایش‌ها در سال‌های آینده نیز استمرار داشته باشد تا بخش‌های مختلف به برکت و جایگاه این شیوه مدیریتی توجه کنند.

وی تحقق اقتصاد مقاومتی را یکی از اهداف اصلی نظام اسلامی برشمرد و اضافه کرد: رونق دستگاه‌های نظام اسلامی و حرکت قدرتمند آنها برای ایستادگی در مقابل دشمنان و حسودان به تحقق اقتصاد مقاومتی وابسته است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه منابع دینی برای واژه تعاون تعابیر جامعی را مشخص کرده‌اند، تصریح کرد:‌ برای رسیدن مردم به رفاه باید فرهنگ تعاون را در جامعه حاکم کرد زیرا در این اصل همه نسبت به یکدیگر مسئول بوده و باید به یکدیگر کمک کنیم که این موضوع حقیقت و جوهره تعاون و یکی از نیازهای اصلی حکومت است.

وی با تاکید بر اینکه حقیقت فرهنگ و مدیریت جهادی، استفاده از تمام ظرفیت‌ها با تشخیص درست برای خدمت‌رسانی به بندگان خداوند در بخش‌های مختلف است، گفت: اگر وضعیت معیشتی مردم نامناسب باشد این سرزمین و مردم محبوب خداوند نیستند، سرزمین الهی باید مکانی باشد که مردم آن بتوانند زندگی عزت‌مندانه و همراه با سربلندی داشته باشند.

عالمی به تاکیدات رهبر انقلاب اسلامی برای تحقق ارکان اقتصاد مقاومتی در جامعه اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: اقتصاد برای جامعه اسلامی قدرت را به دنبال دارد، امام علی(ع) نیز در نامه‌های خود به مالک‌اشتر به اهمیت تامین اقتصاد مناسب برای مردم تاکیدات بسیاری داشته‌اند.

وی یادآور شد: اقتصاد مناسب سبب می‌شود که ملت از عملکرد مسئولان نظام رضایتمند باشند و از آنها در گفتار و رفتار خود حمایت‌های لازم را انجام دهند./ فارس

آدرس کوتاه :