جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

حرم حضرت معصومه(س) افتخار شیعیان است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

حرم حضرت معصومه(س) افتخار شیعیان است


یکی از مراجع تقلید قم گفت: دنیای اسلام حوزه علمیه را به شهر قم می‌شناسد و همین ضرورت آبادانی و انجام کار فرهنگی در این شهر را می‌رساند.

آیت الله صافی گلپایگانی؛

آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی در دیدار ولی‌الله بیاتی رئیس شورای اسلامی شهر قم و حسین باقری شهردار منتخب قم اظهار کرد: بیانات شهردار جدید در خصوص آبادانی قم و برجسته کردن پویایی شهر نویدبخش است و چنانچه این امر تحقق یابد، باعث افتخار شهر و مملکت ما خواهد بود.

وی با بیان اینکه شهر قم بیشتر از وضعیت کنونی نیازمند سرمایه‌گذاری است، ابراز کرد: ظرفیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برای همه شیعیان افتخار است و این باید حفظ شده و روز به روز رونق یابد.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی تأکید کرد: دنیای اسلام حوزه علمیه را به شهر قم می‌شناسد و همین ضرورت آبادانی و انجام کار فرهنگی در این شهر را می‌رساند.

وی ادامه داد: شهر قم وضعیتی استثنایی دارد و چنانچه کسی تاریخ آن را مطالعه کند، متوجه اهمیت ویژه آن برای شیعیان و ائمه معصومین(ع) می‌شود.

این مرجع تقلید با توجه به حضور بزرگان شیعه در ادوار مختلف تاریخی در شهر قم عنوان کرد: مردم قم از ابتدای اسلام آوردنشان، ولایت اهل‌بیت معصومین(ع) را پذیرفتند.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی خطاب به شهردار جدید قم گفت: این فرصت و مسئولیت را غنیمت بشمارید؛ به قم خدمت کنید تا آثار کارهایتان برای همیشه باقی بماند.

وی تأکید کرد: فعالیت فرهنگی و عمرانی و رسیدن به موفقیت نیازمند همت، نیت و قصد است و این به هر نحوی که اتفاق افتد، افتخاری برای قم است.

این مرجع تقلید در ادامه توصیه‌های خود به شهردار جدید قم ابراز کرد: به مردم شریف شهر قم توجه داشته و میان اقشار گوناگون تفاوت قائل نشوید.

آدرس کوتاه :