جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

حریفان نادرشیمی قم مشخص شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

حریفان نادرشیمی قم مشخص شدند


رقبای تیم بسکتبال بانوان نادرشیمی استان قم در فصل جدید مسابقات لیگ بسکتبال بانوان قهرمانی باشگاه‌های کشور مشخص شدند.

در لیگ بسکتبال بانوان کشور؛

با تجربیات ارزنده‌ای که بانوان قمی بعد از نخستین حضور خود در مسابقات سال 1393 لیگ بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور به دست آوردند، اکنون با انگیزه بالاتر آماده شرکت در دوره جدید رقابت‌های لیگ ایران می‌شوند.

این در حالی است که بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ و کمیته بانوان فدراسیون بسکتبال قرار است دیدارهای فصل جدید مسابقات لیگ بسکتبال بانوان قهرمانی باشگاه‌های کشور بعد از ماه مبارک رمضان با حضور مدعیان صعود به دسته اول ایران شروع شود.

به همین منظور با تدبیر هیئت بسکتبال استان قم و برگزاری جلسات مختلف، حمایت مجدد حامی مالی فصل گذشته این تیم یعنی شرکت نادرشیمی در فصل جدید رقابت‌‌های لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور قطعی شد تا این تیم تمرینات خود را آغاز کند و مهیای بازی‌های سخت پیش‌رو برای کسب مجوز صعود به لیگ دسته اول بسکتبال بانوان ایران شود.

دومین فصل حضور متوالی نادر شیمی قم در این مسابقات در حالی از مرداد ماه سال جاری صورت می‌گیرد که تیم بسکتبال بانوان نادرشیمی قم در سال 1393 لیگ ایران با کسب رتبه سوم مرحله گروهی نتوانست به مرحله نهایی لیگ بسکتبال بانوان باشگاه‌‌های کشور صعود کند.

با تشکیل جلسه‌ای در فدراسیون بسکتبال و با حضور نمایندگان تیم‌های شرکت کننده در مسابقات فصل جدید لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور قرعه‌کشی این رقابت‌ها برای شروع دوره جدید برگزار شد و تیم‌های شرکت‌کننده در دو گروه 6 و هفت تیمی مقدماتی قرار گرفتند.

سال گذشته رقابت‌های لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور با شرکت 11 تیم به انجام رسید و تیم‌های راه‌یافته به لیگ دسته اول بسکتبال بانوان ایران را معرفی کرد، اما امسال دو تیم بر تعداد تیم‌های حاضر در لیگ 94 افزوده شده و حتی ممکن است یک تیم دیگر نیز به زودی آمادگی خود را برای حضور در این رقابت‌ها اعلام کند.

این در حالی است که امسال 13 تیم در مسابقات لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان باشگاه‌های کشور حضور دارند و بخت خود را برای راهیابی به رقابت‌های لیگ دسته اول بسکتبال بانوان ایران آزمایش می‌کنند، در حالی که دیدارهای مرحله مقدماتی به شکل دوره‌ای به انجام می‌رسد.

با توجه به قرعه‌کشی انجام شده در فدراسیون بسکتبال، در گروه نخست مرحله مقدماتی لیگ دسته دوم بسکتبال بانوان ایران در سال 1394 تیم‌های بسکتبال هیئت قرچک، مجتمع بردبار نکاء مازندران، پالایش نفت آبادان، نیکان تهران‏،‌ طراوت شاهرود، وزارت نیرو و هیئت بسکتبال آبادان حضور دارند.

همچنین در گروه دوم این دوره از مسابقات که تیم بسکتبال بانوان نادرشیمی قم در آن حضور دارد، این تیم باید برای کسب مجوز صعود به مرحله نهایی با تیم‌های بانوان هیئت بسکتبال بوشهر، هگمتان همدان، هیئت بسکتبال مشهد مقدس و هیئت بسکتبال یزد رقابت کند تا در دومین سال حضور در این رقابت‌ها شانس خود برای راهیابی به لیگ دسته اول بسکتبال ایران را آزمایش کند.

آدرس کوتاه :