رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

حضرت آیت الله خامنه ای امید محرومان و مظلومان جهان است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به عنوان ولی امر مسلمین جهان و خلف صالح حضرت امام (ره) امید اصلی محرومان و مظلومان جهان محسوب می شوند.

دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان

محمدحسن جعفری اظهار کرد: ایران مایه امید برای تمام محرومان و مظلومان جهان است و تاکنون جز در مسیر تقریب و وحدت مسلمانان در مسیر دیگری حرکت نکرده است.
وی با بیان اینکه ایران پس از گذراندن هشت سال جنگ تحمیلی و سال ها تحریم اقتصادی امروز به یک کشور قدرتمند تبدیل شده است، تصریح کرد: بدون شک پذیرش این توافق نامه از سوی کشورهای 1+5 عزت و عظمت ایران را به همه جهانیان نشان داد.
وی با اشاره به ادعای مطرح شده از سوی آمریکا، دولت های غربی و برخی کشورهای عربی مبنی بر حمایت ایران از تروریسم تصریح کرد: بدون شک این یک ادعای بی پایه و اساس است، چرا که ایران خود به عنوان کشوری که طی سه دهه گذشته یکی از اصلی ترین قربانیان تروریسم در جهان بوده، هرگز نمی تواند از این پدیده شوم حمایت کند.
جعفری گفت:دولت های ضعیف و بی اراده عربی منطقه اجرا کننده توطئه ها و سیاست های شوم آمریکا و کشورهای غربی بر ضد ایران هستند.
دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این حزب معتقد و باورمند است که ایران به عنوان ام القرای جهان اسلام می تواند اثر بخشی عمیق روی کشورهای اسلامی و همچنین کشورهای غیر متعهد برای ایجاد وحدت و انسجام بین آنها داشته باشد، تصریح کرد: این حزب به عنوان یک جریان اسلامی از نظام اسلامی انتظار دارد، در پروسه صلح افغانستان نقش خود را ایفا کند.
وی مباحث مطرح شده از سوی آمریکا و کشورهای غربی پیرامون مساله صلح در افغانستان را ناکافی و ناکار آمد توصیف کرد، و افزود: نظام اسلامی به عنوان یک کشور ارزشمند می تواند تاثیرات خود را بر اوضاع افغانستان داشته باشد، هر چند غرب همواره درصدد تضعیف چهره ایران بوده و است.
جعفری دشمنی و خصومت آمریکا با نظام اسلامی را ناشی از خصلت ها و ویژگی های ذاتی آن عنوان کرد، و افزود: به هیچ وجه ما انتظار نداریم که غربی ها از ایران تعریف کنند ولی قدرت های غربی چه بخواهند و چه نخواهند ایران قدرت مهم منطقه است.
وی ضمن تمجید از رهبر معظم انقلاب اسلامی، تصریح کرد: به عقیده ما حضرت آیت الله العظمی خامنه ای حتی بیشتر از رهبران گذشته جهان اسلام از جمله شیخ شلطوط، محمد عبدوه و سید جمال الدین اسد آبادی در راستای ترویج اسلام ناب محمدی و اصیل با تدارک و برگزاری سمینارهای مختلف وحدت و تقریب نقش آفرینی داشته اند.
جعفری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برگزاری انتخابات در افغانستان و کشورهای دیگر جهان حتی آمریکا، همواره با چالش و مشکلات زیادی همراه بوده است، تصریح کرد: در ایران بیش از 30 انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری بدون کوچکترین مشکلی برگزار شده است، و اگر در انتخابات سال 88 نیز مشکلاتی بوجود آمد، این مشکلات بیشتر از خارج بر این کشور تحمیل شد.
وی با بیان اینکه قدرت ایران به صورت روز افزون در حال افزایش است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی با توجه به قدرت و جایگاه خاص و ویژه ای که در سطح منطقه ای و بین المللی دارد باید توجه بیشتری را به مسلمانان بویژه شیعیان افغانستان داشته باشد، تا همه آنها در کنار هم و در یک مسیر به صورت هماهنگ و همدل حرکت کنند.
دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان با اشاره به مشکلات مهاجران افغان در ایران نیز گفت: وزارت آموزش و پرورش ایران منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص ثبت نام از مهاجرین فاقد مدرک در مدارس را انجام داده، ولی تقاضای ما با توجه به فقر و تنگدستی افغان های مقیم ایران این است که هزینه ها و شهریه های تحصیل از آنها گرفته نشود و یا تنها یک سوم آن اخذ شود.
وی با بیان اینکه دانشجویان بورسیه ای افغان در ایران قطعا سفیران انقلاب اسلامی در افغانستان خواهند بود، تصریح کرد: تقاضای ما از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران افزایش سهمیه بورسیه دانشجویان افغانی برای تحصیل در ایران است

آدرس کوتاه :