جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

حضرت معصومه(س) دارای زیارت ماثوره است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

حضرت معصومه(س) دارای زیارت ماثوره است


مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: حضرت معصومه(س) در بین امامزادگان تنها امامزاده‌ای است که زیارت ماثوره از سوی ائمه اطهار(ع) دارد که این امر نشاندهنده جایگاه ایشان است.

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم:

 

حجت‌الاسلام جواد عظیمی امروز در قم ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت معصومه(س) اظهار کرد: حضرت معصومه(س) دارای شخصیت ارزشمندی است، به طوری که در وصف حضرت از قول ائمه اطهار(ع) احادیث فراوانی نقل شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیرامون شخصیت حضرت معصومه(س) از امام صادق(ع)، امام رضا(ع) و امام جواد(ع) روایاتی نقل شده که نشانگر عظمت حضرت است.

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به مقام و منزلت حضرت معصومه(س) گفت: زیارت حضرت معصومه(س) سبب می‌شود بهشت بر افراد واجب‌ شود و جمله‌ فداها ابوها که رسول اکرم(ص) در مورد حضرت زهرا(س) فرمودند، از امام هفتم در مورد دخترشان حضرت معصومه(س) نقل شده است.

وی خاطرنشان کرد: نشانگر اوج عظمت حضرت است که از زبان امام معصوم در مورد حضرت مطالبی بیان شده و این سخن نشانه مقام ایشان است.

عظیمی با بیان اینکه حضرت معصومه(س) در بین امامزادگان تنها امامزاده‌ای است که زیارت ماثوره دارد، گفت: این زیارت‌نامه از امام رضا(ع) رسیده است و امام معصوم این زیارت را نقل کرده که نشان‌دهنده اوج مقام معنوی حضرت است.

وی یادآور شد:‌ مقام حضرت معصومه(س) به اندازه‌ای است که در بهشت می‌تواند برای کسب رتبه‌های بالاتر و مقامات عالی‌تر شفاعت کند.

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم عنوان کرد: امام رضا(ع) فرمودند هر کس حضرت معصومه(س) را در قم زیارت کند، مانند این است که من را زیارت کرده بنابراین این حدیث مقام معنوی حضرت معصومه(س) را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه امروز لازم است دختران جوان حضرت را الگو قرار دهند، گفت: برخی اوقات افراد کسب کمالات را اشتباه می‌گیرند و مقامات معنوی و الهی را رها کرده و تنها مقامات دنیوی را در نظر می‌گیرند.

عظیمی خاطرنشان کرد: مقام معنوی و کمال الهی همیشگی است که این مقامات در دنیای امروز گمشده بنابراین توصیه شده زندگی حضرت را اسوه و الگو برای خود قرار دهند، زیرا پاکدامنی، رشادت، ولایت‌پذیری و بندگی محض در وجود حضرت متجلی است.

وی یادآور شد: حضرت معصومه(س) اسوه و الگو برای ما است تا ما نیز به درجات عالی کمال برسیم، اگر جوانان آن حضرت را اسوه و الگو قرار دهند، مسائل و مشکلاتشان حل می‌شود و در شیوه و روش بندگی به درجه بالایی می‌رسند./ فارس

آدرس کوتاه :