جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

حضور مردم در نیمه شعبان فرصت خوبی برای ترویج معارف مهدوی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

حضور مردم در نیمه شعبان فرصت خوبی برای ترویج معارف مهدوی است


تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: در ایام نیمه شعبان و شبهای چهارشنبه، مسجد جمکران از حضور مردم لبریز می شود و باید از این فرصت حضور برای افزایش معارف مهدوی استفاده کرد.

حجت الاسلام رحیمیان؛

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان در دومین جلسه رسمی هیات امناء ستاد فعالیتهای مهدوی، افزود: مهدویت شکل دهنده جمهوری اسلامی است و فرهنگ مهدویت باید بیش از گذشته در میان اقشار مختلف به ویژه جوانان تبیین شود.

وی با تاکید بر ضرورت هماهنگی اعضای ستاد در برگزاری باشکوه جشن های نیمه شعبان، خاطرنشان کرد: اساسنامه ستاد هماهنگی فعالیتهای مهدوی در شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، مطرح و با استقبال اعضا روبرو شد و نکات مثبتی نیز دربرداشت.

وی گفت: رسانه ها و به ویژه صدا و سیما برای مهدویت باید تلاش ویژه ای انجام دهند، زیرا خاستگاه نظام ما از مهدویت است و باید تمام ظرفیت نظام برای مهدویت استفاده شود.

رحیمیان با اشاره به محوریت دبیر ستاد هماهنگی فعالیتهای مهدوی در انجام فعالیتهای ستاد، اظهار داشت: شرح وظایف دبیر ستاد و کارگروه ها باید ریزتر و دقیق تر طرح شود و به عنوان دستور جلسه آینده مد نظر قرار گیرد.

وی همچنین از اعلام آمادگی این ستاد برای جذب اعضاء جدید خبر داد و گفت: ستاد هماهنگی به روی همه باز است و در این ستاد، برای هم افزایی فعالیت دستگاه ها و سازمانها تلاش می شود، نه اینکه مانعی برای انجام فعالیتها باشد.

دومین جلسه رسمی هیات امناء ستاد هماهنگی فعالیتهای مهدوی با حضور تولیت مسجد مقدس جمکران و اعضای هیات امناء ستاد در این مسجد مقدس برگزار شد.

ستاد هماهنگی فعالیتهای مهدوی با حضور بیش از 40 موسسه، سازمان، وزارتخانه و دستگاه اداری و مردم نهاد شکل گرفته است و برای گسترش و تقویت همکاری های اعضای ستاد و جهت دهی به فعالیتهای مهدوی فعالیت می کند.

آدرس کوتاه :