رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

حمله عربستان به یمن نشانه ضعف و بی‌دینی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

حمله عربستان به یمن نشانه ضعف و بی‌دینی است


یکی از مراجع تقلید گفت: حمله عربستان به یمن و کشتن زنان و کودکان مظلوم و از بین بردن زیرساخت‌ها نشانه ضعف و بی‌دینی است.

آیت الله علوی گرگانی؛

آیت‌الله محمد علوی‌گرگانی در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی کل کشور اظهار کرد: یکی از اصول مسلم در همه ادیان این است که خداوند بشر را بیهوده نیافریده و او را رها نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند حکیم است و در قرآن از حکمت خود خبر می‌دهد و می‌فرماید که هر برنامه‌ای که اجرا می‌کنیم از روی حکمت است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: اساس کارهای خدا استوار و مستحکم  است و در آن خللی راه ندارد، بنابراین بیان می‌کند که کارها را به من واگذار کنید، من می‌دانم چه کاری انجام دهم، بنابراین امور به دست خدا است و دانستن این موضوع به انسان آرامش و اطمینان می‌دهد تا در زندگی بهترین باشد.

وی با بیان اینکه خداوند قرآن را الگو و دستورالعمل زندگی قرار داده است، گفت: کسانی که قرآن را ملاک قرار داده و به دستورات آن عمل کنند، نوید سعادت و خوشبختی به آنها داده شده است، ولی جامعه‌ای که از مسیر قرآن جدا شود، نابود می‌شود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی به وضعیت دنیا و برخی کشورها اشاره کرد و افزود: برخی کشورها ادعا می‌کنند اسلامی هستند، حمله عربستان به یمن و کشتن زنان و کودکان مظلوم و از بین بردن زیرساخت‌ها نشانه ضعف و بی‌دینی است.

وی یادآور شد: حمله نظامی و کشتار عده‌ای مسلمان نادرست است، در دین مبین اسلام از کشتار انسان‌های بی‌گناه نهی شده است.

این مرجع تقلید عنوان کرد: باید در نظر داشت اگر قرآن و دستورات اسلام را در جامعه پیاده کنیم، سعادتمند می‌شویم.

وی با بیان اینکه اسلام برای همه امور زندگی انسان دارای دستورات ارزشمندی است، گفت: اسلام واقعیت‌ها را بیان می‌کند، بهترین ادیان است و در تمام شئونات افراد دستورالعمل دارد و به نوعی کامل‌ترین دین است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی خاطرنشان کرد: دین اسلام در تمام شئون زندگی مانند فرزندداری، همسرداری، ازدواج و... دارای دستوراتی است.

وی با بیان اینکه عمل و نیت در انجام فعالیت‌ها بسیار مهم است، گفت: باید در قصد و نیت خدا را در نظر بگیرید و بر اساس اوامر او گام بردارید و در این شرایط اجر و پاداش شما با خداست.

آدرس کوتاه :