جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

حوادث ترافیکی در قم ۴۸۹ مجروح برجای گذاشت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

حوادث ترافیکی در قم ۴۸۹ مجروح برجای گذاشت


معاون اورژانس قم با بیان اینکه حوادث ترافیکی و تصادفات هفته گذشته در قم ۴۸۹ مجروح به‌جا گذاشته است، گفت: ۱۸۰ نفر از این مجروحان به‌صورت سرپایی درمان و ۳۰۸ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

فراهانی عنوان کرد؛

مهدی فراهانی با اشاره آمار تصادفات و حوادث رخ‌داده در هفته گذشته 4 تیرماه تا صبح امروز 13 تیر ماه اظهار داشت: در این مدت 7 هزار و 264  تماس با مرکز اورژانس قم برقرار شده که منجر به هزار و 116 مأموریت شده است.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم با اشاره به اینکه هزار و 11 مورد از این تعداد مأموریت مربوط به حوادث داخل شهری بوده است، افزود:  155 مورد نیز مربوط به حوادث ترافیکی جاده‌ای بوده است.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته 403 حادثه ترافیکی در شهر قم رخ داده است، خاطرنشان کرد: 367مورد از این حوادث داخل شهر و 36 مورد حادثه هم در جاده‌های قم رخ‌داده است.

فراهانی با بیان اینکه حوادث ترافیکی و تصادفات هفته گذشته در قم 489 مجروح به‌جا گذاشته است، گفت: 180 نفر از این مجروحان به‌صورت سرپایی درمان و 308 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم با اشاره به حوادث مربوط به موتورسیکلت‌سواران در هفته گذشته اظهار داشت: 306 مورد مأموریت در هفته گذشته مربوط به موتورسیکلت‌سواران بود که منجر به جراحت 361 نفر شد.

وی، تصریح کرد: 156 نفر از مجروحان به‌صورت سرپایی در محل درمان شدند و 207 نفر نیز توسط آمبولانس‌های مرکز اورژانس قم برای درمان به مراکز درمانی ارجاع شدند.

فراهانی با بیان اینکه از این تعداد حادثه مربوط به موتور سیکلت سواران 293 مورد درون شهری بوده است گفت: 13 مورد از این حوادث نیز در جاده های مواصلاتی قم اتفاق افتاده است.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم با اشاره به حوادث شاخص هفته گذشته در قم خاطرنشان کرد: بر اثر برخورد وانت با پژو 206 در ساعت بامدادی امروز 6 نفر مجروح شدند که توسط آمبولانس مرکز اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با بیان اینکه در تاریخ 12 تیرماه در یک حادثه شغلی دو نفر بر اثر ریزش آوار داخل کانال مجروح شدند تصریح کرد: در این حادثه که در حوالی روستای کهک رخ داد، یکی از مجروحان به دلیل شدت آسیب‌های وارده جان خود را از دست داد.

فراهانی با اشاره به اینکه در ساعات بامدادی روز گذشته آقایی 45 ساله بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد افزود: حادثه دیگری که در هفته گذشته رخ داد مربوط به برخورد پژو با گاردریل  در کمربندی 72 تن بود که 5 مجروح بر جای گذاشت.

آدرس کوتاه :