جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

حوادث ترافیکی هفته گذشته قم ۵۳۷ مجروح و سه کشته برجای گذاشت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

حوادث ترافیکی هفته گذشته قم ۵۳۷ مجروح و سه کشته برجای گذاشت


رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم از مجروح شدن ۵۳۷ نفر و فوت سه نفر در حوادث ترافیکی هفته گذشته قم خبر داد.

حسنی خبر داد؛

محمدرضا حسنی بیان کرد: از تاریخ ۱۳ تیر تا ۲۰ تیرماه تعداد هفت هزار و ۸۷۷ تماس با اورژانس ۱۱۵ برقرار شده است.

وی ادامه داد: تماس‌های برقرار شده با مرکز اورژانس ۱۱۵ طی یک هفته گذشته منجر به انجام هزار و ۱۹۵ ماموریت شده که هزار و ۱۰ مورد شهری و ۱۸۵ مورد جاده‌ای می‌شود.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم عنوان کرد: تعداد ۴۱۳ مورد حادثه ترافیکی طی یک هفته گذشته بوقوع پیوسته که ۳۴۷ مورد شهری و ۶۶ مورد جاده‌ای بوده است.

وی ادامه داد: حوادث ترافیکی طی این مدت ۵۳۷ مجروح و سه فوتی برجای گذاشت برجای گذاشت که از بین مصدومان ۱۸۱ مورد سرپایی درمان شده و ۳۵۳ مورد نیز به مراکز درمانی انتقال یافتند.

حسنی بیان کرد: ماموریت‌های مربوط به موتورسیکلت سواران ۳۰۹ مورد بوده که ۳۰۹ مجروح برجای گذاشته که ۱۵۰ مورد سرپایی درمان شده و ۲۴۵ مورد نیزبه مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی در خصوص حوادث شاخص یک هفته گذشته افزود: در پاسگاه راهجرد مقابل امامزاده جعفر، واژگونی تریلی یک مجروح و یک کشته برجای گذاشت.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان قم ادامه داد: روز گذشته برخورد شدید خودرویی با پسربچه ۶ ساله متأسفانه منجر به ضربه سر شدید و نیز آسیب به دیگر نواحی بدن شد که پس از انتقال کودک توسط اورژانس به درمانگاه تفرش و انجام اقدامات اولیه مشخص شد وضعیت کودک اصلا مناسب نیست و نیاز به اتاق عمل به صورت اورژانس و  زمان نیز برای این اقدامات بسیار محدود است که همکاران تفرش از اورژانس قم درخواست بالگرد کردند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه انجام پرواز خارج از استان بود نیاز به هماهنگی‌های ویژه داشت که در کمترین زمان ممکن این کار انجام شده و در کمتر از یک ساعت مجروح همراه با مراقبت‌های خاص تحویل بیمارستان شهید بهشتی قم شد.

آدرس کوتاه :