جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

حوزه‌های علمیه با تربیت طلاب نخبه تهدید‌های دشمن را خنثی می‌کند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

حوزه‌های علمیه با تربیت طلاب نخبه تهدید‌های دشمن را خنثی می‌کند


رئیس جامعة المصطفی گفت: چالش‌ها و تهدیدهای پیشرو در برابر اسلام، می‌­طلبدکه نهاد­ مقدس حوزه، طراحی کلان و وسیعی، برای مقابله با این تهدید‌ها انجام دهد و با تربیت فقیه و شناسایی طلاب نخبه این چالش‌های را از بین ببرد.

آیت الله اعرافی؛

آیت الله علیرضا اعرافی در جمع ­اساتید، طلاب و فضلای مدرسه علمیه حضرت ولی عصر (عج) بناب که در سالن اجتماعات امامزاده شاه سید علی (ع) قم با اشاره به وظایف روحانیت در عصرکنونی و در مواجه با چالش‌ها و موانع تبلیغی و مبانی دینی اظهار داشت: روحانیت به عنوان مقدس‌ترین نهاد در جامعه با دشواری‌ها، موانع و تهدیدهای زیادی در عرصه انتقال و ابلاغ پیام دینی به مردم دنیا مواجه است.

رئیس جامعة المصطفی العالمیه با بیان اینکه حوزه برای مقابله با این تهدید‌ها، نیازمند روحانیونی باسواد، فقیه، بزرگ در همه ابعاد اخلاقی و علمی است تصریح کرد: این وظیفه‌­ای است که برعهده طلاب جوان گذاشته شد، تا با استفاده ازظرفیت عظیم حوزه، سبب درخشندگی و پویایی جهان اسلام شوید.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه سطوح مختلف موانع و تهدیدهای پیش روی حوزه و روحانیت در عرصه ابلاغ ارزش‌های اسلامی وجود دارد عنوان کرد: بعضی از موانع مانند جریانات انحرافی و شیاطین، عمومی‌اند و در همه زمان‌ها و حتی زمان انبیاء نیز وجود داشته‌اند و چالشی برای نفوذ کلام وحی بودند.

وی با اشاره به سطح دوم چالش‌ها در عصر ر­نسانس خاطرنشان کرد: در 5 قرن پیش، تمدن اسلامی به دست غربی‌ها فرو ریخت و هم زمان با فروریختن دولت عثمانی، خیزش بیداری­‌ها در فناوری علمی در غرب که صرفا ماهیتی مادی، دنیایی و سکولاری داشت، از سوی فلاسفه و دانشمندان غرب شکل گرفت و مانعی برای پیشرفت اسلام شد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با تاکید براینکه غربی‌ها معتقد بودند که اصالت با ماده است و پیشرفت علم و زرق و برق دنیا را، در برابر دین، علم کردند گفت: آن‌ها می‌خواستند به مردم بگویند فن آوری، پیشرفت‌های علمی و لذت که نتیجه آن سکولار است بهتر از دین اسلام است و با این تفکرات، انحرافی بزرگ در جهان ایجاد کردند.

آیت الله اعرافی فرو ریزی حصار­های اطلاعاتی و یا چار چوب‌های اطلاعاتی بشر در قالب شبکه‌های مجازی و رسانه‌ای را به عنوان تهدید سوم در دوران معاصر در برابرآموزه‌­های اسلام برشمرد و تصریح کرد:  در این عرصه غربی‌ها بهترین بهره را از این تکنولوژی برده‌اند.

وی با بیان اینکه ظهور انقلاب اسلامی، اگرچه فواید زیادی برای جامعه اسلامی داشت و افق‌های جدیدی را بر روی امت اسلامی باز کرد، ولی با پیشرفت علمی و ظهور تکنولوژی در عصر کنونی، انقلاب اسلامی به چالش دیگر برای دشمنان تبدیل شده است خاطرنشان کرد: دشمن با بهره‌­گیری از­ ابزار و تکنولوژی پیشرفته رسانه، موج اسلام هراسی، فتنه و انواع عرفان‌های کاذب را به راه انداخت و سبب مقاومت مردم در برابر حاکمیت دین شد.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه تنها عربستان سعوی چند هزار میلیارد دلار برای گسترش تکفیری‌ها در جهان، در برابر اسلام و جلوگیری از نفوذ مبانی شیعه، هزینه کرد تصریح کرد: هم غربی‌ها و هم حکومت‌های آل سعود، آل خلیفه و قطر، انقلاب را خطر بزرگ برای مکتب و اندیشه خود می‌دانستند.

امام جمعه قم گفت: با وجود این چالش‌ها و تهدیدهای پیشرو در برابر اسلام، می‌­طلبدکه نهاد­ مقدس حوزه، طراحی کلان و وسیعی، برای مقابله با این تهدید‌ها انجام دهد و با تربیت فقیه و شناسایی طلاب نخبه، این چالش‌ها را از بین ببرد.

آدرس کوتاه :