جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

خانه کشتی فاتح مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی قم شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خانه کشتی فاتح مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی قم شد


تیم خانه کشتی بالاتر از دیگر رقبای خود بر سکوی نخست مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی استان قم ایستاد و جام قهرمانی را به خانه برد.

در رده های سنی خردسالان و نونهالان

 مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی استان قم از سوی هیئت کشتی در دو رده سنی خردسالان و نونهالان برنامه‌ریزی شد و با حضور تیم‌های مختلف باشگاهی سه‌شنبه شب به میزبانی خانه کشتی فجر مجموعه ورزشی جوادالائمه منطقه نیروگاه قم به کار خود پایان داد.

عملکرد کشتی‌گیران شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات نشان داد که هیئت کشتی قم می‌تواند بر روی اکثر آنها به عنوان استعدادها و پشتوانه‌های آینده کشتی قم حساب کند، پیکارهایی که در هر رده سنی در 10 وزن به انجام رسید و برترین‌های خود را در دو بخش تیمی و انفرادی شناخت.

هیئت کشتی استان قم برای اینکه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی قم از جذابیت و کیفیت بالایی برخوردار باشد در نامه‌ای به تمام باشگاه‌های فعال کشتی قم از آنها برای اعزام چهره‌های مستعد و آینده دار خود به این مسابقات دعوت به عمل آورده بود.

نکته دیگر این است که مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی خردسالان و نوجوانان استان قم جنبه انتخابی استان را نیز داشت تا بهترین‌ها از نظر مربیان استعدادیاب کشتی قم شناسایی شده و در ترکیب تیم قم به پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی کشور اعزام شوند.

با توجه به ثبت‌نام به عمل‌آمده در کمیته مسابقات هیئت کشتی استان قم، این مسابقات با حضور بیش از 70 کشتی‌گیر به میزبانی خانه کشتی فجر قم برگزار شد و درنهایت نفراتی که در صدر اوزان مختلف قرار گرفتند خود را به‌عنوان شانس اعزام به مسابقات قهرمانی کشور معرفی کردند.

این در حالی است که حساسیت و جذابیت مسابقات موجب شده بود تا پای مدیرکل ورزش و جوانان استان قم و معاون توسعه ورزش این اداره کل نیز به سالن مسابقات باز شود و کشتی‌گیران شرکت‌کننده در این مسابقات بااطلاع از این موضوع باانگیزه بیشتری به رقابت بپردازند.

نکته جالب‌توجه دیگر حضور محمدجواد رضایی دارنده مقام نایب‌قهرمانی و نشان نقره وزن 46 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی 2015 نوجوانان آسیا در سالن برگزاری بازی‌ها بود، کشتی‌گیری که چند سال قبل از دل همین پیکارها به‌عنوان یکی از استعدادهای آینده دار کشتی قم انتخاب شد و اکنون در سطح قاره کهن برای کشتی و ورزش استان و کشورمان افتخارآفرین است.

با پایان مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی قم در هر دو رده سنی تیم خانه کشتی بالاتر از دیگر حریفان خود در جایگاه نخست ایستاد و عنوان قهرمانی را کسب کرد، ضمن اینکه مقام نایب‌قهرمانی به تیم اعزامی از باشگاه تختی قم رسید و کشتی‌گیران باشگاه پوریای ولی قم رتبه سوم را به خود اختصاص دادند تا پرونده این مسابقات بسته شود و برترین‌ها به اردوی تیم منتخب قم راه یابند.

// فارس

آدرس کوتاه :