رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

خاکبرداری در قم باید با اخذ مجوز از سازمان مدیریت پسماند باشد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خاکبرداری در قم باید با اخذ مجوز از سازمان مدیریت پسماند باشد


سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: کسانی که قصد خاکبرداری دارند، باید برای دریافت مجوز به سازمان مدیریت پسماند مراجعه کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم:

سید عبدالله میرابراهیمی امروز در قم با اشاره به قانون اجرایی در زمینه نخاله‌های ساختمانی اظهار کرد: سازمان مدیریت پسماند به ساماندهی وضعیت نخاله‌های ساختمانی می‌‌پردازد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس تبصره‌ای که در قانون مدیریت پسماند تعریف شده، امکان واگذاری مسئولیت جمع‌آوری، جداسازی و دفع پسماندها به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی وجود دارد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه شهرداری قم در زمینه جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی به صورت مطلوب عمل کرده است،‌ گفت: دستورالعملی وجود دارد که بر اساس آن کسانی که قصد خاکبرداری دارند، باید برای دریافت مجوز به سازمان مدیریت پسماند مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: نخاله‌های جزء، حجم کمتر از پنج مترمکعب دارند و باید در نظر داشت که ماشین‌آلات حمل خاک و نخاله برچسبی در کنار درب آنها نصب شده و دارای کد هستند.  

میرابراهیمی با اشاره به اینکه سایت‌های تخلیه نخاله در نظر گرفته شده است، گفت: چهار سایت تخلیه نخاله وجود دارد که در جمکران واقع در جاده امامزاده علیرضا (ع)، بزرگراه امام علی (ع) رو به روی جایگاه CNG، جاده کوه سفید و پردیسان ابتدای جاده ورجان واقع شده است.

وی یادآور شد: در نظر گیری نقاط مختلف برای تخلیه نخاله از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند تا به آسانی بتوان نخاله‌های ساختمانی به سایت‌های در نظر گرفته شده منتقل کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم عنوان کرد: با توجه به بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته نوع خاک هر منطقه شناسایی می‌شود تا خاک‌های مرغوب و با کیفیت بازیافت شود، بنابراین برخی از سازمان‌ها مانند فضای سبز می‌توانند از این خاک‌ها استفاده کنند.

وی با اشاره به تعیین مراکزی برای حمل خاک و نخاله گفت: کسانی‌ که به دلیل ساخت و ساز در زمینه حمل این خاک و نخاله‌ها با مشکل مواجه هستند، می‌توانند با این مراکز تماس حاصل کنند تا نسبت به حمل خاک و نخاله آنها اقدام لازم انجام شود.

میرابراهیمی خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از مزاحمت نخاله‌های ساختمانی باکس‌هایی در نظر گرفته شده که با تماس جلوی درب منازل قرار می‌گیرد تا نسبت به جمع‌آوری این نخاله‌ها اقدام شود و افراد می‌توانند با شماره تلفن 37845141 برای این منظور تماس حاصل کنند.

وی یادآور شد: باید در نظر داشت قانون این اجازه را به سازمان داده تا در صورت تخلف در زمینه نگهداری، حمل و نقل و تخلیه پسماندها شکایت خود را اعلام کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اهمیت آموزش و اطلاع‌رسانی گفت: سازمان مدیریت پسماند قصد دارد در زمینه آموزش و اطلاع‌رسانی اقداماتی را انجام دهد تا شهروندان به دلیل ناآگاهی به تخلف در این زمینه نپردازند.

// فارس

آدرس کوتاه :