سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

خدابنده‌لو نماینده ووشوی قم برای اعزام به رقابت‌های جهانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خدابنده‌لو نماینده ووشوی قم برای اعزام به رقابت‌های جهانی


دبیر هیئت ووشوی استان قم از حضور ووشوکار قمی در اردوی تیم ملی اعزامی به رقابت‌های قهرمانی‌ 2015 مردان جهان خبر داد.

دبیر هیئت ووشوی قم خبر داد

محمدهادی رشیدی امروز در قم، اظهار کرد: تیم ملی ووشو رده سنی بزرگسالان در دو بخش تالو یا اجرای فرم و ساندا یا مبارزه خود را برای حضور موفق و پرقدرت در پیکارهای قهرمانی جهان آماده می‌کند و یک نماینده از قم نیز در اردوی تیم ملی حضور دارد.

وی ادامه داد: بعد از برگزاری پیکارهای ووشو قهرمانی مردان و بانوان کشور در اسفند ماه سال گذشته مجموعا به شش مدال رنگارنگ این مسابقات و همچنین سهمیه تیم‌های ملی تالو و ساندای ایران دست یافتیم اما بعد از انتخابی‌ها اکنون تنها یک نماینده از قم در اردوی تیم ملی ووشو بزگسالان حاضر است.

دبیر هیئت ووشوی استان قم اضافه کرد: این ووشوکار با تجربه قمی مرتضی خدابنده‌لو است که بعد از کسب مقام سوم و نشان برنز پیکارهای ووشوی قهرمانی کشور مورد توجه کادر فنی تیم ملی ووشو بزرگسالان قرار گرفت و با دعوت به این تیم، آماده مسابقات جهانی می‌شود.

وی یادآور شد: انگیزه و تلاش برای نشان دادن توانمندی و قابلیت‌های خود به کادر فنی تیم ملی ووشوی رده سنی بزرگسالان به منظور عضویت در تیم ملی مهم‌ترین انگیزه‌ای است که خدابنده‌لو ووشوکار مستعد قم را در مسیر موفقیت در رقابت‌های انتخابی تیم پیش برده و این ووشوکار اکنون تنها شانس ووشو قم برای عضویت تیم ملی در راه حضور در مسابقات 2015 قهرمانی جهان محسوب می‌شود.

رشیدی افزود: تیم‌ ملی ووشو رده سنی بزرگسالان در سال جاری رقابت‌های مهمی در عرصه برون‌مرزی پیش‌ روی دارد و فدراسیون ووشو و کادر فنی تیم ملی تلاش می‌کنند با هدف کسب مدال از مسابقات جهانی برترین‌ها را برای اعزام به این رقابت‌ها گزینش کنند.

وی خاطرنشان کرد: موفقیت ووشوکار قمی در مسابقات ووشوی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در حالی رقم خورد که این ووشوکار در اسفند سال گذشته در مسابقات ووشو قهرمانی کشور در بخش‌ ساندا، با کسب مقام‌ سوم و نشان برنز به کار خود در پیکارهای این دوره پایان داد.

دبیر هیئت ووشوی استان قم افزود: نفرات برتر رده‌بندی انفرادی مسابقات ووشوی قهرمانی کشور در رده سنی بزرگسالان در حالی مشخص شدند که در بین برترین‌ها نام یکی ووشوکار مدال‌آور قم در وزن 56 کیلوگرم به چشم می‌خورد و این ووشوکار ارزنده خدابنده‌لو است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی کادر فنی تیم ملی ووشو کشورمان برای آغاز اردوی تیم ملی بزرگسالان، اضافه کرد: اردوی آماده سازی تیم ملی ووشوی بزرگسالان به منظور حضور در مسابقات قهرمانی جهان بعد از ماه مبارک رمضان شروع می‌شود.

رشیدی خاطرنشان کرد: اردوهای تیم ملی ووشو در بخش ساندا دقیقا از اول مرداد ماه سال جاری آغاز خواهد شد در حالی که تیم ملی ووشو خود را به منظور حضور در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان جهان آماده می‌کند و مسابقات جهانی آبان ماه به میزبانی جاکارتای اندونزی برگزار می‌شود.

// فارس

آدرس کوتاه :