جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

خدمت به خانواده شهدا بهترین وسیله کسب رضای خداوند است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خدمت به خانواده شهدا بهترین وسیله کسب رضای خداوند است


یکی از مراجع عظام تقلید گفت: خدمت به خانواده شهدا بهترین وسیله برای کسب رضای خداوند متعال است.

آیت الله وحید خراسانی؛

آیت‌الله حسین وحید‌خراسانی در دیدار با مدیرکل و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان ضمن ابلاغ سلام به نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: خدمت شما به شهدا بهترین کار است و ما نیز برای موفقیت شما دعا می‌کنیم.

وی توصیه کرد: به خانواده شهدا سه چیز را بیاموزید و آن تحکیم عقاید، تهذیب اخلاق و تعلیم احکام است که با اجر بسیار برای شما خادمان شهدا همراه است.

آیت‌الله وحید‌خراسانی بیان کرد: هر کار و فعالیتی که صورت می‌گیرد باید ریشه و ثمره آن کار را به‌خوبی بشناسیم، کار شما در بنیاد شهید در راستای خدمت به شهدا و ایثارگران بهترین کار است.

این مرجع تقلید اضافه کرد: رسیدگی به خانواده شهدا که خواه ناخواه فقدان عزیزانشان بار سنگینی بر دلهایشان است، ثواب بسیاری در پی دارد.

وی ادامه داد: از بهترین خدماتی که می‌توانید در این عرصه داشته باشید توجه به قرآن و برگزاری و تقویت برنامه‌های قرآنی در بین این خانواده‌هاست که ثواب آن هم در دفتر عمل خادمان و هم برای خانواده شهدا ثبت و ضبط می‌شود.

آیت‌الله وحیدخراسانی افزود: تلاوت کلام خدا روح انسان را تلطیف می‌سازد، چون نسیم بهاری برای زمین مرده حیات‌بخش است، با قرائت قرآن هم گناهان محو و هم حسنه ثبت می‌شود و این تلاوت اگر از جوانی صورت گیرد ثواب دو چندان دارد.

وی تاکید کرد: اگر این جمعیت ایثارگر در سطح کشور در برنامه‌ای منسجم روزانه قرآن را تلاوت کنند و ثواب این تلاوت را هدیه کنند به امام عصر (عج) در دنیا و آخرت با امام زمان (عج) هستند.

این مرجع تقلید گفت: جوانی که در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل پدرش را از دست داده و خود امروز کلام خدا را تلاوت می‌کند و به امام زمانش تقدیم می‌کند، امام در شب قدر که دفتر تقدیر به امضا می‌رسد با او چگونه خواهد بود، دست عنایت حضرت همواره بالای سر ایشان است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در این دیدار ضمن ابلاغ سلام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز محضر شما فقیه عالی‌قدر رسیدیم تا از بیانات و رهنمودهای شما در راستای خدمت‌رسانی به خانواده‌های معظم شهدا بهره‌مند شویم.

سیدجواد ‌هاشمی افزود: خادمان به شهدا امروز محضر شما رسیده‌اند تا در سالی که به نام سال همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، بیانات علما و مراجع را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند.

آدرس کوتاه :