جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

خدمت به معلولان و سالمندان از بالا‌ترین عبادت‌های الهی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خدمت به معلولان و سالمندان از بالا‌ترین عبادت‌های الهی است


مرجع تقلید شیعیان گفت: خدمت به معلولان و سالمندان و افراد ضعیف و ناتوان، یکی از بالا‌ترین عبادت‌های الهی است که دین مقدّس اسلام و حضرات معصومان (ع) به آن توصیه‌های فراوانی کرده‌اند.

آیت الله صافی؛

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اتّفاق چند تن از معاونان و استاندار قم، با حضور در بیت آیت الله صافی گلپایگانی مدظله العالی با ایشان دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار ربیعی، گزارش مبسوطی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این وزارتخانه ارائه کرد.

آیت الله صافی گلپایگانی با تقدیر و تشکّر از زحمات ایشان و خدمتگزاران به جامعه کارگری و نهادهای مختلفی که زیر نظر این وزارتخانه است، اظهار داشت: کار شما به نظر من بسیار مقدّس و با اهمیت است و می‌توان گفت یکی از بزرگ‌ترین عبادت هاست. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرمایند: برّان لیس فوقهما برّ؛ الایمان بالله و النّفع لعباد الله؛ دو خوبی است که بالا‌تر از آن‌ها خوبی نیست؛ یکی ایمان به خدا و دیگری نفع رسانی به بندگان خداوند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: بحمدالله این وزارتخانه سعی و تلاشش این است که به بندگان خداوند بخصوص محرومان و مستمندان خدمات صادقانه انجام دهد؛ سعی کنید در برابر این خدمت بزرگی که افتخار آن نصیب شما شده است، شاکر باشید و خدمت به مردم را برای خود سرمایه بزرگی بدانید.

وی گفت: ما هم از شما همین توقع را داریم و انتظار این است که شما و همه مسئولان، بیشتر برای رفاه مردم و جلب رضایت آنان، انجام وظیفه کنید و به معنای واقعی کلمه، خادم مردم باشید.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است بیان کرد: خدمت به معلولان و سالمندان و افراد ضعیف و ناتوان، یکی از بالا‌ترین عبادت‌های الهی است که دین مقدّس اسلام و حضرات معصومان (ع) به آن توصیه‌های فراوانی کرده‌اند. اگر همه با این فکر و اندیشه وارد شوند، مشکلات کم کم برطرف گشته و مردم در آسایش و رفاه هستند.

مرجع تقلید شیعیان در پایان برای موفقیت بیشتر ‌آقای ‌ربیعی و همکاران و همه کارمندان این وزارتخانه بزرگ دعا کرد و خاطر نشان کرد: انشاء الله با خدماتی که انجام می‌دهید، تحت عنایات و توجّهات امام عصر (عج) باشید.

آدرس کوتاه :