سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

خریدار صبا تا دوشنبه معرفی می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خریدار صبا تا دوشنبه معرفی می‌شود


مدیرعامل باشگاه صبای قم گفت: دوخریدار داریم که عمده سهام باشگاه حداکثر تا روز دوشنبه به یکی از آنها واگذار خواهد شد.

جهانبینی خبر داد؛

عباس جهان‌بینی در خصوص آخرین وضعیت پروسه واگذاری باشگاه صبا به بخش خصوصی اظهار داشت: با توجه به اینکه از مدت‌ها قبل تکلیف شده خصوصی‌سازی باشگاه صبا در فصل 93-94 صورت بگیرد، برای رسیدن به این هدف مقدمات کار انجام شد اما تأخیری در بحث روند تشریفات قانونی این موضوع که شامل قیمت‌گذاری، فرآیند واگذاری و اخذ مجوزهای لازم است به وجود آمد. این موانع باعث شد هیئت‌مدیره باشگاه در آخرین نشست خود به این نتیجه برسد که عملاً تا پیش از آغاز لیگ پانزدهم نمی‌توان باشگاه را از طریق مزایده واگذار کرد.

وی افزود: در چنین شرایطی هیئت‌مدیره به این جمع‌بندی قانونی رسید که متقاضیان خرید سهام باشگاه صبا تا زمانی که امکان برگزاری مزایده ایجاد شود به صورت مشارکتی باشگاه را در اختیار بگیرند، یعنی 80 درصد سهام در اختیار بخش خصوص و 20 درصد هم در اختیار استانداری قرار بگیرد. بر همین اساس هیئت‌مدیره مصوب کرده که به عنوان مثال بخش خصوصی اختیار دارد 4 عضو از 5 عضو هیئت‌مدیره باشگاه و حتی سرمربی تیم را تعیین کند.

مدیرعامل باشگاه صبا در پاسخ به این پرسش که «این سهام تا زمان برگزاری مزایده حداکثر چند سال می‌تواند در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد و اگر بخش خصوصی به هر دلیل نتواند برنده مزایده شود آن‌وقت تکلیف آن چه خواهد شد؟» اظهار داشت: هیئت‌مدیره مجوز دارد این شیوه مدیریت و اداره باشگاه حداکثر به مدت 5 سال ادامه داشته باشد. ضمن اینکه اگر به هر دلیلی بخش خصوصی که 80 درصد سهام را در اختیار گرفته نتواند برنده مزایده شود، خریدار جدید موظف است به قیمت روز سهام را از آن را بخرد. البته طی این 5 سال باید سعی کنیم مجوزهای لازم را برای مزایده و واگذاری دریافت کنیم.

جهان‌بینی درباره آخرین وضعیت خریداران سهام عمده صبا اظهار داشت: دو خریدار داریم که یکی دوست دارد با نام حقیقی خود شرکت کرده و دیگری با نام شرکتش ورود پیدا کند که حداکثر تا اول تیرماه این موضوع تحقق پیدا خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که «ملاک انتخاب گزینه نهایی خرید سهام عمده باشگاه چه خواهد بود؟» گفت: شرایط هر دو گزینه را بررسی می‌کنیم. ابتدا موضوع اهلیت مشارکت کننده برای ما اهمیت دارد و پس از آن سوابق ورزشی، توانایی مالی برای سرمایه‌گذاری و ... معیارهای ما برای انتخاب نهایی خواهند بود.

مدیرعامل صبا در خصوص تکلیف قیمت پایه این باشگاه تصریح کرد: یکی از مشکلات ما به تأخیر در اعلام کارشناسی قیمت پایه باشگاه بازمی‌گردد اما فکر می‌کنم یکی از ملاک‌های قیمت‌گذاری برای قیمت پایه باشگاه حدود قیمتی است که برای فروش باشگاه راه‌آهن گذاشته شده است.

جهان‌بینی در پاسخ به این سوال که «آیا محجوب یکی از دو گزینه نهایی خرید سهام عمده باشگاه صبا است؟» عنوان کرد: محجوب هم به ما پیشنهادات خود را داده و برای همکاری اعلام آمادگی کرده اما نمی‌توانم بگویم که او یکی از دو گزینه نهایی ما است یا نه. حداکثر تا دوشنبه صبر کنید خریدار عمده سهام باشگاه معرفی می‌شود.

آدرس کوتاه :