جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

خشکسالی 11 ساله در قم مشکلات تأمین آب را دو چندان کرده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خشکسالی 11 ساله در قم مشکلات تأمین آب را دو چندان کرده است


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: این استان حدود 11 سال است که با خشکسالی مواجه شده که این امر مشکلات تأمین آب را دو چندان کرده است.

توکلی بینا خبر داد؛

عبدالحمید توکلی‌بینا در همایش نقش هیئات مذهبی در پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور استاندار، فرماندار، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم و جمعی از مسئولان استان در مجتمع نور برگزار شد با اشاره به آیاتی از قرآن در خصوص قداست آب اظهار کرد: با وجود تأکیداتی که در این آیات شده است متأسفانه آن‌گونه که شایسته است به آب به عنوان مایع حیاتی توجه نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه باید با استفاده صحیح از آب قدردان این نعمت بزرگ الهی باشیم، گفت: کاهش نزولات آسمانی و گرم شدن هوا موجب کمبود شدید آب در سراسر کشور به ویژه استان قم شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نخستین و بزرگ‌ترین مسئله کشور را موضوع آب عنوان کرد و افزود: استان قم حدود 11 سال است که با خشکسالی مواجه شده که این امر مشکلات تأمین آب را دو چندان کرده است.

وی صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف را راهکار گذر از این بحران سخت دانست و تأکید کرد: با وجود اینکه به همت مسئولان کشور آب از فرسنگ‌ها دورتر با سختی‌ها و مشقت‌های فراوانی به قم رسیده است اما همچنان نگرانی‌ها برای تأمین آب وجود دارد.

توکلی‌بینا ضمن اینکه از مردم خواست برای نزول باران دعا کنند، بار دیگر بر ضرورت استفاده درست از آب تأکید و خاطرنشان کرد: استفاده درست از آب و پرهیز از مصارف غیرضروری شکر عملی از خداوند است.

آدرس کوتاه :