جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

خواب‌آلودگی عامل 42 درصد تصادفات جاده‌ای قم است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خواب‌آلودگی عامل 42 درصد تصادفات جاده‌ای قم است


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم با اشاره به آمار چهار ماهه اول امسال گفت: عدم توجه به جلو ناشی از خواب‌آلودگی و خستگی دلیل 42 درصد تصادفات رخ داده طی مدت ذکر شده بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم:

اردشیر جمشیدی‌راد در مراسمی که ظهر امروز با حضور رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی قم، رئیس و معاون مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی، رئیس عملیات ناجا، جمعی از پرسنل اورژانس و کادر پروازی اورژانس هوایی قم به مناسبت نخستین سالگرد فعالیت اورژانس هوایی قم در سالن آمفی تئاتر بیمارستان شهید بهشتی برگزار شد با بیان اینکه انجام ماموریت‌های هوایی کاری سخت و دشوار است افزود: اما پرسنل اورژانس هوایی این سختی‌ها را به جان می‌خرند و این زحمات شایسته قدردانی است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در بروز بسیاری از حوادث پلیس و حتی اورژانس نمی‌تواند دخالتی داشته باشد تصریح کرد: عدم توجه به جلو و خواب آلودگی از عواملی است که در بروز بسیاری از حوادث دخیل هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم با اشاره به آمار چهار ماهه اول امسال اضافه کرد: عدم توجه به جلو ناشی از خواب آلودگی و خستگی علت 42 درصد تصادفات رخ داده طی مدت ذکر شده بوده است.

جمشیدی‌راد تصریح کرد: بحث ایمنی راه‌ها و خودروها نیز از عواملی است که در بروز حوادث موثر بوده و این در حالی است که بسیاری از خودروها با کوچکترین ضربه‌ای منجر به فوت راننده یا سرنشینان می‌شوند.

وی با اعلام اینکه بالغ بر 60 هزار تردد فقط در اتوبان قم – تهران انجام می‌شود اظهار کرد: این رقم بسیار بالاست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم با اشاره به اینکه پلیس و نیروهای اورژانس به بهترین شکل وظایف خود را انجام می‌دهند گفت: برای کاهش تلفات، خود رانندگان نقش مهمی را ایفا می‌کنند و امیدواریم تا با آموزش فرهنگ رانندگی صحیح نهادینه شود.

جمشیدی‌راد با بیان اینکه در اردیبهشت ماه کمترین حوادث را داشته‌ایم ادامه داد: آمار حوادث از 25 حادثه در سال گذشته به هفت حادثه در سال جاری رسید.

وی اضافه کرد: در کشور با توجه به افزایش 15 درصدی حجم ترددها آمار تلفات از 28 هزار نفر به کمتر از 17 هزار نفر کاهش داشته است. / فارس

 

آدرس کوتاه :