جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

خواسته ملت ایران لغو یکجای همه تحریم‌هاست/ تیم مذاکره‌کننده با صراحت و شجاعت ایستادگی کند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خواسته ملت ایران لغو یکجای همه تحریم‌هاست/ تیم مذاکره‌کننده با صراحت و شجاعت ایستادگی کند


امام جمعه قم گفت: لغو یکجای تحریم‌های کنگره، شورای امنیت، دولت امریکا و اتحادیه اروپا خواسته ملت ایران است.

امام جمعه قم:

 آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، اظهار کرد: 9 روز از ماه رمضان گذشته و باید دید تا چه میزان به توصیه‌های دینی و دستورات اسلامی در کسب رضایت الهی کوشیده‌ایم؛ خداوند در ماه رمضان درهای مغفرت را به سوی انسان‌ها گشوده و باید از این فرصت عظیم نهایت استفاده را برد.

وی در ادامه به مناسبت‌های ماه رمضان و تیرماه پرداخت و هفته قوه قضائیه را مورد توجه قرار داد و افزود: انتظار داریم قوه قضائیه در امر پیشگیری از جرم هم نقشی اساسی داشته باشد، زیبنده جامعه ما نیست که پرونده‌های دادگاه‌ها هر روز بیشتر شوند و البته برای جلوگیری از این امر، همه دستگاه‌های مسئول وارد عمل شوند.

امام جمعه قم با بیان اینکه امیدواریم دستگاه قضایی بتواند در این زمینه موفق باشد، گفت: قوه مجریه، دستگاه‌های فرهنگی و دینی باید در این زمینه به قوه قضائیه کمک کنند.

وی به دیدار مسئولان نظام اسلامی با رهبر فرزانه انقلاب و بیانات ایشان پرداخت و عنوان کرد: در یک جمله می‌توان گفت سخنان رهبر معظم انقلاب، نشان‌دهنده این است که ایشان نمی‌خواهد تیم مذاکره‌کننده امتیازی بدهد و چیزی به دست نیاورد.

حسینی‌بوشهری با تاکید بر اینکه تیم مذاکره‌کننده باید با صراحت و شجاعت، حرف رهبری را که سخن ملت ایران است به طرف مقابل بقبولاند، خاطرنشان کرد: ایشان به چند نکته کلیدی اشاره فرمودند و ابتدا نکته‌ای کلیدی را مطرح کردند که بیشترین ارتباط را با مسائل سیاسی داشت، چراکه وقتی انسان به یاد مرگ و پایان دنیا بیفتد، دچار تنش‌های اجتماعی و سیاسی نیز نخواهد شد و خود را در مقابل اعمال خویش پاسخگو می‌بیند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر مطلبی را با صداقت با مردم در میان بگذاریم، ملت ایران اهل مقاومت در مقابل مستکبران هستند و همکاری می‌کنند، افزود: ایشان همچنین مسئله هسته‌ای را موضوعی ملی دانستند و فرمودند به دنبال توافقنامه‌ای خوب که عزت و منافع ملت ایران را در نظر بگیرد، هستیم.

وی ادامه داد: نکته صریحی که رهبری مطرح فرمودند، خطوط قرمز نظام در مسئله هسته‌ای بود؛ ایشان فرمودند سخنان خصوصی من با مطالبی که به صورت عمومی مطرح می‌کنم یکی است همچنین از تیم مذاکره‌کننده به شایستگی دفاع کردند.

حسینی‌بوشهری با بیان اینکه لغو یکجای تحریم‌های کنگره، شورای امنیت، دولت آمریکا و اتحادیه اروپا خواسته ملت ایران است و رهبری نیز به همین موضوع اشاره کردند، گفت: بدعهدی آمریکایی‌ها دیگر نکته‌ای بود که ایشان آن را مورد توجه قرار دادند؛ در جریان افغانستان قرار بود کمکی از سوی ایران بشود و به همین دلیل وارد مذاکره شدیم، اما بعدها گفتند ایران محور شرارت است.

خطیب جمعه قم عنوان کرد: ملت ایران همچنان ایستادگی می‌کند و به تیم مذاکره‌کننده سفارش می‌کند که صریح سخن بگوید و هراسی نداشته باشد، چراکه امت اسلامی پشتیبان آنهاست و از صراحت سخن تیم هسته‌ای دفاع می‌کند.

وی همچنین به سالروز فاجعه هفتم تیر و شهادت دکتر بهشتی و یاران با وفایش پرداخت و گفت: این حادثه به خیال خام منافقان موجب از دست رفتن سرمایه‌های انقلاب شد، اما حقیقت آن بود که خون تازه‌ای را وارد رگ‌های انقلاب اسلامی کرد و موجب پیشرفت اهداف و آرمان‌های نهضت اسلامی شد؛ روز پیش از آن هم منافقان سعی داشتند حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را ترور کنند که موفق نشدند و پس از آن بود که امام خمینی (ره) در پیامی ضمن تبریک به ایشان فرمودند از خداوند می‌خواهم شما را برای این مردم حفظ کند و امروز این دعای امام راحل به ثمر نشست و ملت ایران از برکات وجودی رهبر معظم انقلاب بهره‌مند هستند.

حسینی‌بوشهری به تشییع پیکر شهدای مدافع حرم در قم اشاره کرد و افزود: یاد و خاطره این شهیدان را گرامی می‌داریم که برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) جانشان را فدا کردند.

// فارس

آدرس کوتاه :