جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

خواهر خورشید - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

خواهر خورشید

خواهر خورشید


  • تهیه کننده: خانم رضوانی
  • گوینده: فاطمه احمدیان
  • گزارشگر: فهیمه کرمی
  • نویسنده: الهام موگویی
  • هماهنگی: حسن نوروز زاده

ولادت حضرت معصومه  در روز اول ذيقعده سال ١٧٣ هجرى قمرى در مدينه منوره واقع شده است. ديرى نپاييد كه در همان سنين كودكى مواجه با مصيبت شهادت پدر گرامى خود در حبس هارون در شهر بغداد شد. لذا از آن پس تحت مراقبت و تربيت برادر بزرگوارش حضرت على بن موسى الرضا (ع) قرارگرفت.

در سال ٢٠٠ هجرى قمرى در پى اصرار و تهديد مأمون عباسى سفر تبعيد گونه حضرت رضا (ع) به مرو انجام شد و آن حضرت بدون اين كه كسى از بستگان و اهل بيت خود را همراه ببرند راهى خراسان شدند. 

يك سال بعد از هجرت برادر، حضرت معصومه (س) به شوق ديدار برادر و اداي رسالت زينبي و پيام ولايت به همراه عده اى از برادران و برادرزادگان به طرف خراسان حركت كرد و در هر شهر و محلى مورد استقبال مردم واقع مى شد.

كاروان حضرت به شهر ساوه رسيد عده اى از مخالفان اهلبيت كه از پشتيبانى مأموران حكومت برخوردار بودند،سر راه را گرفتند و با همراهان حضرت وارد جنگ شدند، در نتيجه تقريباً همه مردان كاروان به شهادت رسيدند، حتى بنابر نقلى حضرت(س) معصومه را نيز مسموم كردند.

و این بانو در شهر مقدس قم بعد از 17 روز اقامت به سوی پروردگار خود رهسپار شد.

 

 

"ويژه برنامه خواهرخورشید" به ويژگي هاي حضرت معصوم (س) توجه شده است، عالم بودن و كريمه بودن آن حضرت از جمله اين ويژگي هاست.

در بخشي از برنامه نيز به دلايل سفر حضرت معصومه (س) به ايران و دليل فوت ايشان در شهر قم مي پردازد و براي پيشبرد برنامه علاوه بر مطالب گوينده،‌ بحث كارشناسي و گزارش مردمي ، روایت و حرم‌شناسی هم استفاده شده است.

سال تولید: 1395
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.