جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

خورشیدعشق - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

خورشیدعشق

خورشیدعشق


Loading the player...


"نيمه شعبان، عيد بسيار بزرگى است كه جهان چشم انتظار مولود مبارك و معظم آن و بشريت تشنه رهبرى و هدايت اوست".

مقام معظم رهبري

عصر انتظار، با سه مشكل عمده روبه‌ روست:
.1
نابه ساماني‌ها و آشفتگي‌هاي دروني انسان‌ها؛
.2
مفاسد و تباهي‌هاي اجتماع؛
.3
ناشايستگي‌هاي حاكمان و ناكارآمدي حكومت‌ها؛

امّا يك چيز است كه اين قطعه از تاريخ بشر را از تمام روزگاران گذشته جدا مي‌كند؛ بلكه بر آنها برتري مي‌دهد و آن، احساس خود جوش انسان‌هاي اين عصردر نياز به «منجي» است

انسان عصر انتظار، مكتب‌هاي گوناگون بشري را تجربه كرده و از فراورده‌هاي رنگينشان جز طعمِ تلخ ناكامي چيزي نچشيده و براي فلسفه‌بافي‌ها وطرح‌ اندازي‌هاي رؤيايي‌شان تعبيري نيافته است و در آرزوي «انسان برتر» و «نجات‌دهنده»، ناباورانه به دنياي خيال‌انگيز اسطوره‌ها و حماسه‌ها چشمدوخته است.
«
دعاي ندبه»، پيامي به «عصر انتظار» است، كه تصويري واقعي نه اسطوره‌اي وتخيّلي را از انسان‌هايي برتر، كه هر يك در زمان خود «چراغ هدايت» و «كشتينجات» بود‌ه‌اند، مي‌نماياند و با اشاره به «مشكلات عصر انتظار»، اصلاحجهان در حكومت صالح مهدوي را دست‌يافتني مي‌داند.
چهره‌اي كه ندبه از منجي ترسيم مي‌كند؛ در حالي كه صورتي دلپذير دارد،تجسّم عيني خود را در وجود پيشوايان گذشته نشان داده و بر كرسي حقيقت نشستهاست؛ چرا كه ندبه از لحظه‌هاي آغازين خلقتِ اين پيشتازانِ قافلة بشري كه «بار امانت» را عاشقانه بر دوش گرفتند و مستانه «پيمان» سپردند كهدل‌فريبي‌هاي دنياي پست، آنها را اسير خود نسازد، شروع مي‌كند و با عبور اززواياي سرنوشت‌ساز و نقطه‌هاي پر رمز و راز زندگي آنان، از فطرت‌هاي بيدارو وجدان‌هاي بي‌زنگار مخاطبان خود، بهترين گواه را بر شايستگي اينانسان‌هاي نمونه، براي رهبري و نجات بشر مي‌سازد.

«اين شرح بي‌نهايت، كز حسن يار گفتند»، اگر چه «حرفيست از هزاران،‌ كاندرعبارت آمد» ولي خود بهترين گواهِ امتداد خطّ هدايت نبوي، در سلوك علوي وتجلّي آفتاب حقيقت محمّدي(ص) در وجود علي(ع) است.

در روزهاي چهادهم وپانزدهم شعبان همزمان با سالروز ميلاد باسعادت حضرت ولي عصر(عج) و همگام با عاشقان منجي آخر، مسجد مقدس جمکران پذيراي هموطنان عزيزمان از سراسر کشور مي باشد.

مراسم معنوي ومتنوع در آن مکان ارائه مي گردد و صدا وسيماي شبکه نور اقدام به پوشش مراسم وبرقراري ارتباط زنده ومستقيم با شبکه هاي سراسري و استاني دارد.

عوامل برنامه:

تهيه کننده: آقاي جعفري اقدم

دستياران تهيه: آقايان ابوالقاسمي- محمدي

مجري: آقاي احمدي و بهروز

گزارشگر: عليزاده

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.