رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

خیمه‌های معرفت از سوی سازمان اوقاف در جمکران برپا می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خیمه‌های معرفت از سوی سازمان اوقاف در جمکران برپا می‌شود


مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف کشور گفت: نیمه شعبان امسال نیز همانند سال گذشته سازمان اوقاف در جمکران خیمه‌های معرفت برپا می‌کند و به این وسیله زائران و مسافران با اندیشه‌های مهدوی آشنا می‌شوند.

حجت الاسلام احمد شعبانی؛

حجت الاسلام احمد شعبانی با اشاره به برنامه‌های سازمان اوقاف در ایام نیمه شعبان اظهار داشت: قرار است تا نیمه شعبان امسال نیز همانند سال گذشته سازمان اوقاف در جمکران خیمه‌های معرفت برپا کند و به این وسیله زائران و مسافران با اندیشه‌های مهدوی آشنا شوند.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف کشور افزود: در روز نیمه شعبان طلاب و اساتید آشنا به مباحث مهدوی به عنوان مشاور پاسخگوی شبهات دینی و سوالات عمومی زائران مسجد مقدس جمکران هستند.

شعبانی بیان کرد: برای آشنایی بیشتر زائرانی که به مسجد جمکران می‌آیند در کنار جشن‌های خیابانی، آشنایی با مباحث مهدویت در دستور کار سازمان اوقاف است و در این راستا از اساتید مهدویت دعوت شده تا در خیمه‌های معرفت حضور پیدا کنند، روز نیمه شعبان 15 طلبه که در زمینه مهدویت تخصص دارند در 3 خیمه مستقر می‌شوند و مسافران و زائرانی که به مسجد مقدس جمکران می آیند  را با مباحث مهدوی آشنا می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه‌های سازمان اوقاف در برگزاری طرح نشاط معنوی عنوان کرد: با توجه به تعطیلی مدارس، سازمان اوقاف طرح نشاط معنوی را از ابتدای ماه رمضان در سراسرکشور برگزار می‌کند که براساس آن مبلغان را به بقاع متبرکه کشور اعزام می‌کنیم و نوجوانان و جوانان در کلاس‌های قرآن و رشته‌های ورزشی و برنامه‌های فرهنگی این طرح شرکت می‌کنند.

شعبانی با اشاره به برنامه‌های سازمان اوقاف برای اعزام مبلغ در ماه رمضان بیان کرد: سازمان اوقاف کشور به تمامی دفا‌تر این سازمان در سراسر کشور نامه ارسال کرده و تا 16 خرداد ماه فرصت داده شده و تقاضاهای خویش مبنی بر اعزام مبلغ را ارسال کرده‌ایم تا استان‌ها نیازهای خود جهت ارسال مبلغ را اعلام کنند.

آدرس کوتاه :