جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

داعش و بوکوحرام برای براندازی اسلام ایجاد شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

داعش و بوکوحرام برای براندازی اسلام ایجاد شدند


یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دشمن با استفاده از تهاجم فرهنگی و اقتصادی سعی می‌کند به اسلام ضربه بزند، گفت: داعش و بوکوحرام برای براندازی اسلام ایجاد شدند.

آیت الله نوری همدانی؛

آیت الله حسین نوری همدانی قبل از ظهر چهارشنبه در دیدار تعدادی از طلاب کرمانشاه اظهار داشت: دشمن از راه‌های مختلف، تهاجم فرهنگی و اقتصادی سعی می‌کند به اسلام ضربه بزند و همچنین داعش و بوکوحرام را در همین جهت ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: دشمن می‌داند ریشه انقلاب اسلامی در تشیع است و این انقلاب زمینه ظهور حضرت ولی عصر(عج) را فراهم می‌کند.

استاد برجسته حوزه عنوان کرد: آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه در جنگ تحمیلی صدام را یاری کردند و ایادی آنها همچون عربستان و صهیونیست متحد شدند تا بتوانند چراغ انقلاب اسلامی را خاموش کنند اما نتوانستند.

وی افزود: در اروپا ثروت در درست یک درصد از جمعیت قرار گرفته و دولت‌ها نیز در قانون‌های خود به نفع ثروتمندان عمل می‌کنند و به همین جهت مشکل اقتصادی در اروپا ایجاد شده است.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران توانست بیدارگری ایجاد کند، ادامه داد: در کشورهای اسلامی نیز همچون بحرین مشکلاتی وجود دارد.

توصیه به طلاب

وی بیان داشت: در دنیای امروز وظیفه طلاب بسیار مهم است و نباید طلاب نظاره گر مشکلات باشند بلکه باید در میان مردم حضور یابند.

این مرجع تقلید شیعیان در این زمینه ادامه داد: اگر دشمن از راه پول وارد می‌شود و ضربه می‌زند ما باید تلاش کنیم توطئه‌های آنها خنثی شود.

وی ضمن توصیه به طلاب برای داشتن نظم در زندگی عنوان کرد: مردم نظم را از ما یاد می‌گیرند و ما باید همواره در زندگنی نظم داشته و از اتلاف وقت دوری کنیم.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: طلاب باید بر ادبیات عرب، صرف و نحو تسلط زیادی داشته باشند و اگر اینگونه نباشد و ۵۰ سال هم در حوزه درس بخوانند عالمی محقق نخواهند شد.

وی ضمن انتقاد از عدم توانایی برخی طلاب در نویسندگی گفت: لازم است طلاب اهل قلم و نویسندگی و خوش خط باشند و بتوانند مهارت نویسندگی را در حضور استاد فرابگیرند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه افزود: عالمان گذشته اهل قلم و بیان بودند و این دو نیاز به ادبیات دارد و لازم است کسانی که در راه آموختن آموزه‌های دینی قدم برمی‌دارند نیز همچون عالمان رفتار کنند.

وی با بیان اینکه فقه به معنای فهم دقیق معارف دینی است، یادآور شد: امروز عالمانی که از دنیا می‌روند جایگزینی برای آنها وجود ندارد و دلیل آن این است که علم فقه جواهری بسیار دقیق و وسیع است و به ۱۰ فصل قسمت می‌شود.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: معارف اعتقادی یک قسمت از فقه جواهری است که مربوط به اعتقادات با دلیل و برهان می‌شود و اعتقاد به خدا، نبوت و معاد را دربر می‌گیرد.

وی عنوان کرد: معارف اقتصادی مربوط به مال و موارد حلال و حرام و مصارف و تولید آن می‌شود و معارف معاشرتی نیز مربوط به معاشرت مردم در خانواده و جامعه و در میان مسلمانان است.

وی با اشاره به معارف فرهنگی ادامه داد: اسلام در این قسمت ما را ترغیب می‌کند که چه علومی را فرابگیریم.

اسلام اهمیت ویژه‌ای به سیاست داده است

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه شناساندن دین بسیار مهم است، عنوان داشت: دشمن همواره جدا بودن دین از سیاست را یادآور می‌شود تا مردم فقط به آداب و اخلاق فردی سرگرم باشند درحالی که در اسلام سیاست بسیار مهم است و به آن تأکید شده است.

وی با اشاره به معارف حکومتی به عنوان یکی از قسمت‌های فقه جواهری ابراز کرد: اسلام از‌‌ همان ابتدا برای ایجاد حکومت اسلامی با ارسال نامه‌ای به سران سلاطین مرموز همه آن‌ها را برای برقراری حکومت اسلامی دعوت کرد.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: در رأس حکومت باید پیامبر اسلام(ص) باشد و اگر پیامبر نبود باید امام معصوم و در زمان غیبت امام معصوم باید جانشینی باشد تا خلأ ایجاد شده را پر کند.

وی اضافه کرد: تمام انحرافات بعد از رحلت پیامبر اسلام(ص) ایجاد شد و حکومت در دست نااهلان قرار گرفت.

استاد درس خارج حوزه عنوان کرد: امام خمینی(ره) با صلابت و شجاعت توانستند حکومت سلاطین را از بین ببرند و با پیروزی انقلاب اسلامی دوباره حکومت اسلامی ایجاد شود.

آیت الله نوری همدانی بر تهجد و نماز شب تأکید کرد و افزود: به موجب نماز شب و تهجد خداوند به ما قدرت می‌دهد و پریشانی را رفع می‌کند.

آدرس کوتاه :