جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

دانشجویان دغدغه انتقال خوابگاه را نداشته باشند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دانشجویان دغدغه انتقال خوابگاه را نداشته باشند


مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی استان قم با اشاره به اینکه اکثر دانشکده‌ها به پردیس تبدیل شده‌اند، گفت: دانشجویان خواهر دغدغه انتقال خوابگاه به خارج از شهر را نداشته باشند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان قم

محمد عزیزی‌فر در ارتباط با پروژه پردیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قم اظهار داشت: این پروژه شامل چهار بخش است که یکی از آنها خوابگاه 500 نفری خواهران، واقع در جاده قدیم اصفهان، مقابل ورزشگاه یادگار امام و جنب دانشگاه حضرت معصومه (س) است.

وی افزود: وظیفه دانشگاه علوم پزشکی تأمین آسایش، امنیت و رفاه دانشجویان است که در این راستا مسئولان دانشگاه با مجموعه مراکز استان از قبیل شهرداری، نیروی انتظامی، شورای شهر، استانداری، اتوبوسرانی، اورژانس و ... بطور ویژه هماهنگی‌هایی را انجام داده‌ تا بتواند رفاه و امنیت کامل دانشجویان را فراهم کند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قم بیان کرد: ساختمان خوابگاه دانشجویان به شکلی طراحی شده است که کاملاً غیرقابل نفوذ بوده و بهترین امکانات خدماتی و رفاهی را در خود داشته باشد.

عزیزی‌فر با ذکر این نکته که ما بیشتر از دانشجویان و خانواده‌هایشان نگران وضعیت ایشان هستیم، افزود: سرویس‌هایی برای رفت و آمد دانشجویان به بیمارستان و دیگر مراکز در نظر گرفته شده و همچنین امکاناتی از قبیل عابر بانک، پل عابر پیاده، فضای سبز و ... در حال فراهم شدن است.

وی با بیان اینکه تمام دانشکده‌ها پردیس شده‌اند، ادامه داد: عدم تمرکز دانشکده‌ها و کمبود خوابگاه و مشکلات عدیده‌ دیگر سبب تأسیس این پروژه شده که عملیات اجرایی آن از 6 سال پیش آغاز شده است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قم ورزشگاه سرپوشیده را از دیگر امکانات این پروژه عنوان کرد و گفت: یکی از بهترین ورزشگاه‌های استان در این مکان در حال ساخت است که در اختیار دانشجویان و کارمندان دانشگاه‌ها قرار خواهد گرفت.

عزیزی‌فر افزود: از دیگر بخش‌های این پروژه، احداث دانشکده پزشکی و پیراپزشکی با گنجایش 800 دانشجو است. همچنین مسجد دانشگاه به کمک خیرین از سه ماه پیش در حال ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه شامل بهترین امکانات خواهد بود و از هر حیث رفاه، امنیت و آسایش دانشجویان را تأمین خواهد کرد.

آدرس کوتاه :