جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

دانشگاه‌های قم در زمینه فرهنگی سرآمد باشند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دانشگاه‌های قم در زمینه فرهنگی سرآمد باشند


استاندار قم، توجه به مسائل دینی و فرهنگی در دانشگاه‌ها در کنار مباحث علمی را مورد تأکید قرار داد و گفت: دانشگاه‌های قم در زمینه فرهنگی در کشور باید سرآمد باشند

استاندار قم:

 به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی صادقی در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور قم، طی سخنانی از تلاش مراکز دانشگاهی در راستای رشد علمی استان قدردانی کرد.

استاندار قم با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه‌های استان در پرورش دانشجویان، بومی سازی رشته‌های تحصیلی را مورد تاکید قرار داد و افزود: رشته‌های تحصیلی باید بر اساس نیازهای استان در زمینه‌های مختلف از جمله اشتغال باشد.

وی با اشاره به فعالیت حوزه عظیم علمیه در قم، جایگاه آن در زمینه تولید محتواهای دینی ارزشمند در حوزه علوم انسانی  مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه باید در قم نمود عینی داشته و به جاهای دیگر تسری یابد.

صادقی توجه به توسعه رشته‌های فنی و مهندسی در کنار سایر رشته‌های دانشگاهی در قم را مورد توجه قرار داد و گفت: توسعه این رشته‌ها، می‌تواند تامین کننده نیاز استان در بخش تولید و اشتغال باشد.

نماینده عالی دولت در استان قم در پایان همچنین تمرکز بر مسائل دینی و فرهنگی در دانشگاه‌ها در کنار مباحث علمی را به عنوان یک امر مهم و ضروری مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: دانشگاه‌های قم باید در بحث فرهنگ در کشور سرآمد و الگوی سایر استانها باشند./ فارس

آدرس کوتاه :