رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

دانشگاه علمی و کاربردی قم در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری قم از پذیرش دانشجو در رشته‌های در نظر گرفته شده برای مقطع کاردانی و کارشناسی در مهر ماه خبر داد.

برای مهر سال جاری

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حسین آزاد دانا با اشاره به وضعیت تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قم برای مهرماه سال جاری گفت: برای رشته‌های بلند مدت برای ترم جدید در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو پذیرفته می‌شود.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری قم افزود: در مقطع کاردانی رشته‌ها مربوط به مأموریت‌های شهرداری است و سعی شده در مقاطع کارشناسی نیز این‌گونه باشد و رشته‌ها در دو بخش کارشناسی حرفه‌ای و مهندسی فناوری پیش‌بینی شده‌اند.

وی با اشاره به رشته‌های مقطع کاردانی خاطرنشان کرد: در مقطع کاردانی پنج رشته داریم که در این رشته‌ها نسبت به جذب دانشجو اقدام می‌کنیم.

آزاد دانا با بیان اینکه در مقطع کارشناسی چهار رشته در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: حسابداری، حقوق ثبتی، طراحی معماری داخلی و طراحی و نوسازی بافت‌های فرسوده از جمله این رشته‌ها هستند که از این‌ها سه رشته کارشناسی حرفه‌ای و یک رشته مهندسی فناوری است.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری قم با بیان اهداف پذیرش در این رشته‌ها ابراز کرد: اهداف ما در راستای وظایفی است که شهرداری در مأموریت سازمانی خود دارد، به عنوان مثال رشته حریق برای تربیت نیروی انسانی ماهر در سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم است، یعنی 100 درصد دانشجویان شاغل جذب شهرداری می‌شوند و ما بقی برای انجام وظیفه بهتر تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: شاغلین و کسانی که در جست‌وجوی کار و اشتغال در شغل‌های مرتبط با شهرداری هستند، وارد این دانشگاه می‌شوند و به طور مثال وقتی رشته عمران درخواست می‌کنیم کسانی که می‌خواهند در گرایش نقشه برداری شرکت کنند، می‌توانند در آزمون جذب شرکت کرده و به عبارتی نیاز سنجی ما بر اساس نیازهای سازمانی شهرداری قم است.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری قم با اشاره به تفاوت دانشگاه جامعه علمی کاربردی و وزارت علوم گفت: در دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال در دو نوبت مهر و بهمن جذب دانشجو داریم./ فارس

آدرس کوتاه :