رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

دانشگاه نسل سوم؛ دانشگاه کارآفرین - صفحه اصلی

 

 

دانشگاه نسل سوم؛ دانشگاه کارآفرین

معینی، عضو هیئت علمی دانشگاه در برنامه گفتگوی خبری با اشاره به نقش و جایگاه دانشگاه و مراکز آموزش عالی در آینده سازی کشور گفت:مایکل پرتر در باب توسعه برخی کشورها می گوید: یکی از منابع و امکانات تولید،تربیت نیروی کارآمد است که از طریق سیستم آموزشی انجام می گیرد.

 

وی با توجه به سیر تاریخی دانشگاه ها که نسل اول آن آموزش محور،نسل دوم پژوهش محور و نسل سوم کارآفرین است،افزود:در ایران تا نسل سوم فاصله داریم اما در حوزه پژوهش عملکرد خوبی داشته ایم.

 

این عضو هیئت علمی با بیان این که ساختار آموزشی کشور، نخبگان دانشگاهی را بیشتر به سمت پژوهش سوق داده و کمتر به مقوله صنعت و کارآفرینی پرداخته اند تصریح کرد:تنها راه حل برون رفت از این مشکل بازنگری سرفصل ها و بالا بردن سطح کیفیت آموزشی است.

 

عباسی،استادیار مدیریت دانشگاه حضرت معصومه(س)در گفتگوی تلفنی با توجه به این که اساس تربیت را دانشگاه ها تشکیل می دهند گفت:اساس کارآفرینی و تبلور اقتصاد مقاومتی،خوداتکایی است.

 

این استادیار مدیریت دانشگاه حضرت معصومه(س) با اشاره به سخن امام خمینی(ره)در خصوص این که دانشگاه کارخانه انسان سازی است گفت:کشورهای پیشرفته در سطح بین الملل،اساس حرکت را تربیت نیروی انسانی متخصص از سوی مراکز آموزشی آغاز کرده اند.

 

عباسی افزود:باید مدارس و دانشگاه ها ی کارآفرین تاسیس و افراد خلاق در زمینه تولید و کارآفرینی تربیت شوند.

 

استادیار مدیریت دانشگاه حضرت معصومه(س)گفت:باید اساتید نخبه گزینش و آموزش های لازم را در زمینه اقتصاد مقاومتی ببینند تا در مراکز آموزش عالی اقتصاد مقاومتی تبدیل به گفتمان شود.

 

معینی،استادیار دانشگاه  با بیان این که سوابق علمی ،پژوهشی در جذب اساتید در نظر گرفته می شود خاطرنشان کرد:نظام ارزشیابی اساتید باید مورد بازنگری قرار گیرد و از پژوهش محوری به سمت صنعت و کارآفرینی پیش برویم.

 

وی در پایان بر لزوم توجه به خلاقیت و کارآفرینی دانشجویان در زمینه صنعت و کارآفرینی با حمایت اساتید نخبه برای تحقق هرچه بیشتر شعار اقتصادمقاومتی تولید و اشتغال تاکید کرد.

      


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.