جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

داوود قم - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

داوود قم

داوود قم


Loading the player...

داوود قم

 

نمايش راديويي داوود قم به داستان زندگي شهيد حجه الاسلام علي اوسطي به نقل از خانواده شهيد وبا استناد به مدارک مرکز اسناد انقلاب اسلامي است.

 

او که در وقايع قبل از انقلاب و مبارزات برعليه رژيم ستم شاهي نقش اثرگذاري داشته است .

حاج آقا اوسطي روحاني است که جهت ادامه تحصيلات در حوزه علميه قم سال 42 از نهران به قم آمده است.

او شاگرد امام بوده و عشق وارادتي وصف نشدني به حضرت امام (ره) دارد.همزمان با تبعيد امام وي مبارزات خود را عليه رژيم آغاز کرده بود. حاج آقا بارها دستگير شده و در ساواک پرونده دارد.

 

حاج آقا سه فرزند دارد با نام هاي فاطمه ، حسين وزهرا فاطمه کلاس خياطي مي رود وحسين وزهرا به مدرسه. ابوالفضل شيخ زاده دوست صميمي حاج آقاي اوسطي است او جوان متفکري است و در طراحي عمليات ها وتظاهرات مردمي خلاقيت دارد.

 

سيد محمد حسن طلبه جواني است که سالها در کنار حاج آقا اوسطي درس خوانده و فعاليت انقلابي انجام داده است.سيد متوجه شده حاج آقا دختري در سن ازدواج دارد و از طريق خانواده اش براي خواستگاري اقدام نموده است.حاج آقا با شناختي که از او دارد وي را به داماديزمي پذيرد و دخترش را به عقد سيد محمد حسن در مي آورد.درضمن سيد حسن دوربيني تهيه کرده و تا ميتواند از صحنه هاي انقلاب عکس بيندازد.

 

آقاي رضا آزادگان از شعرا و مداحان قم است که در بازار مغازه دارد ودر بين بازاريان به فردي انقلابي شناخته شده است. دوپسر ايشان علي وحسن هم انقلابي هستند . علي سرباز است و دوره خدمت خود را در کلانتري چهار راه فاطمي مي گذراند.

 

سرهنگ کامکار رييس ساواک قم به همراه سرهنگ افاضلي رييس کلانتري چهار راه فاطمي مدتي است که در ميان مبارزين قم به دنبال شخص به نام علي سنگ انداز مي گردند. آوازه اين مرد ميان مبارزين و ساواکيان پيچيده. اين فرد در هدف گيري فوق العاده است وتير وکماني دارد که به وسيله آن به سمت گاريها سنگ پرتاب مي کند.و چون صورت خود را مي پوشاند کسي تز هويت وي خبر ندارد.

 

علي آزادگان براي انقلابيون خبر مي آورد که ساواک نقشه اي طراحي نموده براي به دام انداختن علي سنگ انداز که در بين انقلابيون به لقب داود قم مشهور شده است ...

 

 

عوامل اين نمايش:

نويسنده:خانم الهه حيدري

تهيه کننده و کارگردان: آقاي صباغ زاده

بازيگران:مريم السادات صدرپور- علي فرحناک- محمد هدايتي- محمد فتوحي- سيد محمد حسيني- سيد ميثم عابديني- امير حسين ياوري- حامد خاني- امير حسين هنرمند- محمد حاجي بابايي-

صدابردار: خانم الهه حيدري

افکتور : خانم منصوره سلمانزاد

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.