جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

درآمد برگزاری مسابقات سوارکاری قم به ایتام اختصاص یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

درآمد برگزاری مسابقات سوارکاری قم به ایتام اختصاص یافت


دبیر هیئت سوارکاری قم از برگزاری مسابقات سوارکاری جام رمضان در قم خبر داد و گفت: درآمد برگزاری مسابقات سوارکاری قم به ایتام اختصاص یافت.

طیبی خبر داد؛

امیر طیبی اظهار داشت: پس از برگزاری مسابقات هفتگی سوارکاری استان قم و مسابقات دوره‌ای با حضور سوارکاران استان‌های مجاور، برگزاری مسابقات سوارکاری جام رمضان در قم در قالب هفته سوم لیگ سوارکاری استان قم در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: این مسابقات در باشگاه چابک قم و با حضور سوارکارانی از رده‌های مختلف سنی در ماده پرش با اسب برگزار شد و شرکت‌کنندگان در دو بخش مبتدی و D آزاد با هم به رقابت پرداختند.

دبیر هیئت سوارکاری قم گفت: در این مسابقات، سوارکاران موانع 120 سانتی‌متری را پشت سر گذاشتند که ارتفاع این موانع بر اساس کارشناسان برگزاری این مسابقات و وضعیت اسب‌ها، سوارکاران و شرایط آب و هوایی مشخص شده بود.

طیبی بیان کرد: در بخش D  آزاد، که 12 نفر از برترین سوارکاران قم در آن مسابقه دادند در نهایت اسب کلاریسا با سوارکاری مهران حمزه، سوارکار باشگاه چابک به مقام قهرمانی رسید و علیرضا محمدی همراه با اسب اهورا از همین باشگاه عنوان دوم را کسب کرد.

وی عنوان کرد: اسب به لو با سوارکاری محمد کارخانه از باشگاه ماهان در بخش D  آزاد به مقام سوم رسید  و در بخش رده سوار مبتدی نیز سوارکاران قابل‌توجهی شرکت کردند که البته تنها 3 سوارکار موفق شدند مسیر را بدون خطا به انتها برسانند.

دبیر هیئت سوارکاری قم تصریح کرد: در این بخش نیز 2 عنوان برتر به باشگاه چابک و عنوان سوم به باشگاه ماهان رسید چنان که اسب آتیلا با سوارکاری محسن همتی به مقام نخست دست یافت و اسب اقبال با سوارکاری مهدی حسینی دوم شد و عنوان سوم نیز به اسب اپکس رسید که سعید عباسی سوارکار آن بود.

طیبی تصریح کرد: با توجه به ایام مبارک ماه رمضان بر اساس نظر هیئت سوارکاری استان قم و حاضران در این دوره از مسابقات تمامی درآمد حاصل از برگزاری این مسابقات به ایتام اختصاص یافت تا برکت ماه رمضان در این برنامه ورزشی نیز همراه باشد.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات سوارکاری استان قم بر اساس برنامه‌ریزی هیئت سوارکاری در باشگاه‌های سطح استان برگزار می‌شود و علاقمندان به سوارکاری می‌توانند برای آشنایی و آموزش این رشته جذاب به باشگاه‌ها یا هیئت سوارکاری مراجعه کنند.

آدرس کوتاه :