سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

درخواست از مردم شریف قم جهت نحوه برگزاری مراسم عزاداری دهه آخر صفر - صفحه اصلی

 

 

درخواست از مردم شریف قم جهت نحوه برگزاری مراسم عزاداری دهه آخر صفر

درخواست از مردم شریف قم جهت نحوه برگزاری مراسم عزاداری دهه آخر صفر


 

اربعین

 

قال رسول الله (ص): إن لقتل الحسین علیه السلام حرارة فی قلوب المؤمنین لا تبر أبدا.
ماه های محرم و صفر اسلام را زنده نگه داشته است و باید ماه محرم و صفر را به دکتر عصائب اهل بیت علیهم السلام زنده نگه داریم. امام خمینی (قدس سره) 
 
اربعین سالار شهیدان (ع)، ارتحال پیامبر اعظم (ص)، امام مجتبی(ع) و امام رضا» را تسلیت و تعزیت عرض می نماییم و قبولی عزاداری ها و سوگواری و اعمال و زیارات را از خداوند منان مسألت داریم.
 
مردم شریف قم شما همواره در صحنه های گوناگون پیشتاز و الگو بوده اید و افتخار آفریده اید و در میدان پیشگیری و مقابله با بلای عالم گیر کرونا و در احیای مراسم عاشورایی و سوگواری های پرشور و حماسی و خالصانه همراه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و نیز در حرکت انفاق مؤمنانه و مواسات خالصانه خوش درخشیدید.
 
قم قهرمان نشان داد که میان دیانت و سلامت و دین و دانش و عزاداری و رعایت شیوه نامه های سلامت و بهداشت جمع می کند و به ندای مراجع عظام تقلید (دامت برکاته) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله) پاسخ می دهد؛ بفضل الهی همه طبقات و اصناف و گروه های مردمی و هیئات محترم عزاداری بر این عهد الهی و شرعی و انسانی استوار ماندند.
 

 

اکنون از مردم عزیز قم و دوستداران و محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) انتظار می رود هم چنان که در دهه اول ماه محرم و ایام عاشورا با مراعات دستورالعمل های بهداشتی ضمن پاسداشت «فرهنگ عاشورایی»، به وظیفه انسانی و تکلیف الهی خویش عمل کردند، در دهه آخر ماه صفر و ایام اربعین سالار شهیدان و شرایط حساس کنونی نیز که شمار مبتلایان روز به روز در حال افزایش و آمار متوفیان رو به افزایش است و به شرایط بحرانی نزدیک شده ایم؛ به وظیفه شرعی و انقلابی خود عمل کنند و بیش از پیش توجه نمایند که زنده نگه داشتن اسلام و ذکر مصائب اهل بیت می تواند با رعایت شیوه نامه ها و ابتکار روش هایی نوین از جمله بهره گیری از فضای مجازی، و «هر خانه یک حسینیه» و مانند آنها انجام گیرد و امید است از این رهگذر تا شرایط برای مهار و مدیریت کرونا فراهم آید و مشکلات کارکنان مجاهد و جان بر کف بهداشت و بیمارستان ها، با کاهش مبتلایان و مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی، کاهش یابد.
 
امروز در شرایطی که ویروس منحوس کووید ۱۹ جهانگیر شده و جان بسیاری از مردمان را در ایران و جهان گرفته با هم چنان تهدید می کند، به حکم عقل سلیم و اسلام عزیز لازم است تا «چارچوب ها و دستورالعمل های بهداشتی» از سوی همگان مراعات شود تا این بیماری مهار و در آینده به همت دانشمندان و نخبگان کشور درمان شود.
 
امیدواریم در این شرایط حساس مردم عزیز و مسئولان محترم و نهادها به حرکت های مواسات آمیز و انفاق مؤمنانه ادامه دهند و رسیدگی به مستمندان و نیازمندان را استمرار بخشند و آسیب دیدگان کرونا و کارگران و صاحبان مشاغل آسیب دیده را مورد حمایت قرار دهند، و از همگان بویژه گروه های جهادی مردمی و حوزوی می خواهیم بار دیگر به یاری کادر درمان و بهداشت و مبتلایان برخیزند و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نورزند.
 
فرصت را مغتنم شمرده، از همه مردم و مسئولان محترم بویژه سپاه بزرگ سلامت و پزشکان و پرستاران و بهورزان و کادر بهداشت و درمان و بیمارستان ها و نیز گروه ها و قرارگاه های مردمی و جهادی و بسیجی و جوانان و طلاب و دانشجویان و دانش آموزان جهادی و نیز همه سوگواران و عزاداران خاندان پاک پیامبر(علیهم السلام) وهیئات و مداحان و خطیبان و امامان جمعه و جماعات مساجد استان، صمیمانه تقدیر و تشکر می نماییم.
 
از خداوند مهربان پیروزی اسلام و امت اسلامی و محور مقاومت و عزت و سرافرازی ملت بزرگ ایران اسلامی و دفع شر مستکبران و همه بلاها و حل مشکلات معیشتی مردم و سلامت و توفیق همگان بویژه مراجع عظام و رهبری معظم (دامت برکاتهم) و خدمتگزاران به کشور و انقلاب و تعجیل در فرج حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) را خواستاریم.
 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.