جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

دروس تفسیری ماه مبارک رمضان دارالقرآن علامه طباطبایی آغاز شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دروس تفسیری ماه مبارک رمضان دارالقرآن علامه طباطبایی آغاز شد


دروس تفسیری قرآن ماه مبارک رمضان دارالقرآن علامه طباطبایی در آیینی شنبه شب با حضور آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید آغاز شد.

با حضور آیت الله مکارم؛

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در این آیین گفت: طی دو سال و نیم گذشته با راه اندازی دارالقرآن در بیت علامه طباطبایی در دفعات مکرر همایش های تفسیری، مجالس آموزش های تفسیر قرآن و کلاس های آمادگی برای تفسیر در این مکان برگزار شده است.

مرتضی نجفی قدسی افزود: راه اندازی مجمع طلاب حافظ قرآن کریم و برنامه های آموزشی متعدد از دیگر فعالیتهای انجام شده در دارالقرآن علامه طباطبایی است.

وی بیان داشت: یکی از مهمترین وظایف ایجاد شده برای دارالقرآن علامه طباطبایی حفظ آثار و یاد آن استاد فقید تفسیر قرآن کریم است.

وی گفت: علامه طباطبایی نقش بزرگی در عالم تشیع و حوزه علمیه داشته است و بسیاری از ستارگان پرفروغ امروز جهان اسلام از این وجود مبارک تاثیر پذیرفته اند.

نجفی قدسی یادآور شد: علاوه بر برگزاری همایش های مفسران قرآن با همکاری مجمع عالی تفسیر قرآن حوزه و سازمان تبلیغات اسلامی، امسال 30 نفر از اساتید به نام تفسیر و مجتهدان حوزه در ماه رمضان از سوی دارالقرآن علامه طباطبایی به 30 استان کشور برای تبلیغ اعزام شده اند.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان هر شب تا پایان این ماه، مراسم درس تفسیر قرآن کریم با حضور آیت الله رضا استادی از اساتید برجسته حوزه علمیه برگزار می شود.

آدرس کوتاه :