رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

دریاچه نمک بحرانی‌ترین حوزه آبخیز ایران است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم دریاچه نمک را در حال حاضر یکی از بحرانی‌ترین حوزه‌های آبخیز ایران دانست و گفت: چالش‌ها و معضلات زیست محیطی دریاچه نمک در آینده‌ای نه چندان دور در ابعاد وسیع نمایان خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رحمان دانیالی در کارگروه مخاطرات زیست محیطی که در این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: مخاطرات زیست محیطی در قم بسیار ویژه و حساس است و وظایف و تکالیف دستگاه‌های اجرایی در راستای مقابله با این معضلات و چالش‌ها باید به خوبی روشن و مشخص باشد.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا و معضل ریزگردها به عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌های زیست محیطی در استان باید به خوبی مورد توجه قرار گرفته و اطلاع رسانی شود خاطرنشان کرد: آلودگی هوا در استان قم متاثر از عوامل انسانی و طبیعی اثرگذار در منطقه است که متاسفانه این آلودگی‌ها و ریزگردها سلامت عمومی جامعه را با آسیب مواجه کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت فرهنگ‌سازی و گسترش آموزش‌های همگانی و تخصصی در سطوح مختلف برای عموم مردم، کارشناسان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان تاکید کرد و گفت: بد عمل کردن در حوزه محیط زیست تبعات ناگواری به دنبال دارد که گریبان‌گیر همه مردم و مسئولان خواهد بود.

وی دریاچه نمک را در حال حاضر یکی از بحرانی‌ترین حوزه‌های آبخیز ایران دانست و گفت: چالش‌ها و معضلات زیست محیطی دریاچه نمک در آینده‌ای نه چندان دور در ابعاد وسیع زیست محیطی، کشاورزی، اقتصادی و اجتماعی نمایان خواهد شد و به سرعت به سمت کلانشهرهای مرکز کشور پیشروی می‌کند.

// فارس

آدرس کوتاه :