جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

در امتداد عاشورا - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

در امتداد عاشورا

در امتداد عاشورا


Loading the player...

در امتداد عاشورا

"موعظه‏ هاي اختصاصي‏" امام سجاد عليه السلام آن مواعظي است كه خطاب به شيعه ‏صورت گرفته است و كاملا مشخص است كه مخاطبان، از مخالفان دستگاه حاكم ‏هستند. اين موعظه‏هاي اختصاصي براي كادر سازي است تا در صورت ايجاد حكومت ‏اسلامي، مسئوليت‏ هاي مهم را برعهده بگيرند. ‏

امام سجاد عليه السلام با يادآوري تجربه‏هاي گذشته پيروان اهل بيت عليهم ‏السلام (در قيام عاشورا، واقعه حره، شهادت حجربن عدي و رشيد حجري و..). ‏مي‏خواست‏ شيعه را در مبارزه ثابت قدم‏ تر گرداند.

"به جان خودم قسم! شما از جريان‏هاي گذشته در ‏دوران‏هاي پيشين كه پشت‏ سر گذاشته‏ايد، از فتنه ‏هاي انباشته و متراكم و غرق ‏شدن در اين فتنه‏ها تجربه‏ هايي را مي‏توانيد از آن آزمايش‏ ها استفاده كنيد و بر ‏اجتناب از گمراهان و اهل بدعت‏ها و مفسدين در زمين راه يابيد. "

امام سجاد عليه السلام در اينجا به صراحت، مساله امامت و ولايت را مطرح مي‏كند: ‏"فرمان خدا و اطاعت او را مقدم بداريد و همچنين اطاعت كسي را كه خدا، اطاعت او را ‏واجب كرده است. اطاعت طاغوت‏ها - عبدالملك بن مروان‏ها - را بر اطاعت‏ خدا و اطاعت ‏رسول خدا و اطاعت اولوا الامر واقعي مقدم نكنيد. ‏"

حضرت زين العابدين عليه السلام با اين بيان، در حقيقت‏ براي نظام حكومتي مورد نظر خود ‏كه حكومت علوي و الهي و اسلامي بود، تبليغ و فرهنگ سازي مي‏كرد. ‏

برنامه در امتداد عاشورا به سخنان بيدارگرانه حضرت بعد از حماسه عاشورا مي پردازد.

 

 
سال تولید: 1392

 

تهيه کننده: حاج آقا سيد عليرضا جعفري

کارگردان: آقاي حسن رامندي

دستيار تهيه: آقاي محسن محمدي

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.