جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

در تامین غذا و فرآورده‌های گوشتی و کشاورزی به آموزه‌های دینی توجه شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

در تامین غذا و فرآورده‌های گوشتی و کشاورزی به آموزه‌های دینی توجه شود


امام جمعه قم به اهمیت امور دینی در تأمین غذا و نیازهای خوراکی مردم اشاره کرد و گفت: در قرآن کریم و کلام معصومین علیهم‌السلام درباره حلال بودن طیبات و حرام بودن خبائث مطالب فراوانی وجود دارد که باید توجه خاصی در این مسائل شود.

حجت الاسلام سعیدی؛

حجت‌الاسلام سید محمد سعیدی در دیدار مدیرکل دامپزشکی استان قم که در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه برگزار شد، به نامگذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: این نامگذاری‌ها جنبه تشریفاتی ندارد، بلکه مسیر حرکتی است که همگان باید رعایت کنند.

وی افزود: شما باید بر اساس شعار «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» سال نسبت به نقش خود آگاه باشید. در این شعار، واژه‌ها مشخص است، آنچه در این عرصه مهم است، الزامات این عرصه است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) تصریح کرد: در این عرصه هم مردم باید نسبت به دولت که برآمده از آراء آنهاست، اعتماد داشته باشند و رئیس جمهور و دولت نیز باید مردم را کارفرمای خود بدانند و آنچه برای مردم صلاح است و موجب عزت و صلابت آنها می‌شود، انجام دهند.

وی با بیان اینکه مردم انتظار دارند نگاه خادم نسبت به درون و مردم بیشتر باشد و تنها در ضرورت به بیرون توجه کرد، افزود: شما که در عرصه تولید غذا و تأمین نیازهای خوراکی مردم تلاش می‌کنید، باید آنچه به صلاح مردم است، انجام پذیرد.

سعیدی ادامه داد: شما باید علاوه بر تعهد ملی و دولتی نسبت به حیطه مسئولیت خود، تعهد دینی نیز داشته باشید؛ در نظام، نگاه دینی به انجام بهتر امور کمک زیادی می‌کند؛ در برخی کشورها محور برنامه‌ها خواسته مردم است، هرچند این خواسته بر خلاف اصول اخلاقی و انسانی باشد.

وی به اهمیت امور دینی در تأمین غذا و نیازهای خوراکی مردم اشاره کرد و افزود: در قرآن کریم و کلام معصومین علیهم السلام درباره حلال بودن طیبات و حرام بودن خبائث مطالب فراوانی وجود دارد که فعالان این عرصه باید توجه خاصی در این مسائل داشته باشند.

آدرس کوتاه :