جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

دستگاه‌های اجرایی ملزم به همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دستگاه‌های اجرایی ملزم به همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر هستند


معاون سیاسی امنیتی استاندار قم گفت: دولت دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌ها را موظف کرده که همکاری لازم را با ستاد امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم مطرح کرد

 احد جمالی پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از اصول مترقی اسلامی در ارتباط متقابل اجتماعی است و رهبر معظم انقلاب تأکید فراوانی بر این مسئله دارند.

وی خاطرنشان کرد: دولت جمهوری اسلامی تاکید فراوانی بر این قضیه دارد و بخشنامه‌ای در زمینه اجرای مسائل امر به معروف و نهی از منکر ابلاغ کرده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با اشاره به ابلاغیه دولت به دستگاه‌ها گفت: دولت درباره مسئله امر به معروف و نهی از منکر به تمام دستگاه‌ها اعلام کرده نسبت به تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر و تقویت و حمایت آن با هماهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنند.

وی عنوان کرد: اگرچه مسئله امر به معروف و نهی از منکر به همه آحاد مردم و دستگاه‌ها مربوط است ولی موضوعیت تخصصی آن بیشتر به دستگاه‌های تبلیغاتی و فرهنگی کشور باز می‌گردد.

جمالی با اشاره به آموزش کارکنان دولت گفت: همچنین در بخشنامه ابلاغی دولت به این مسئله تاکید شده که تمام کارمندان دولت باید آموزش لازم درباره امر به معروف و نهی از منکر را بگذرانند که این قضیه انجام شده و تداوم دارد.

وی خاطرنشان کرد: استانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی موظف شدند در زمینه مسائل پژوهشی، تبلیغی و فرهنگی حمایت‌های لازم را داشته باشند و با توجه به اینکه دولت تمام دستگاه‌های اجرایی را موظف و ملزم کرده یک درصد بودجه‌های دستگاه‌ها به مسائل پژوهشی اختصاص داده شود، مسئله امر به معروف و نهی از منکر در این چارچوب می‌گنجد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم عنوان کرد: دولت دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌ها را موظف کرده که همکاری لازم را با ستاد امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از دستورات اسلام است، گفت: علت‌ باقی ماندن امر به معروف و نهی از منکر قیام امام حسین(ع) است، امام حسین(ع) به طور علنی اعلام کردند که برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند.

جمالی خاطرنشان کرد: برخی دستگاه‌ها مانند دستگاه‌های فرهنگی مأموریت برون دستگاهی دارند تا درون جامعه را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه قم به عنوان استانی است که موفقیت نسبی در این زمینه داشته است، گفت: در زمینه امر به معروف و نهی از منکر ارتقای کارمندان دولت پیگیری می‌شود و دولت به طور رسمی بخشنامه کرده کارمندان دولت در زمینه فریضه امر به معروف و نهی از منکر آموزش‌های لازم را فراگیرند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم خاطرنشان کرد: همه افراد به امر به معروف و نهی از منکر نیاز دارند، هر فردی ممکن است کم توجهی و لغزش داشته باشد، اگر هر کسی امر به معروف و نهی از منکر را مسؤولیت خود بداند و این فرهنگ را ترک نکند، جامعه اصلاح می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش یکی از مباحث اساسی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: در اجتماع مسائل جدیدی اتفاق می‌افتد، به عنوان مثال ممکن است ندانند این برخورد فرد در فضای مجازی جرم است، بنابراین نقش آموزش در این بخش حائز اهمیت است. / فارس

آدرس کوتاه :