جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

دستگاه های استان دهها میلیارد تومان به ادارات آب، برق و گاز بدهکارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دستگاه های استان دهها میلیارد تومان به ادارات آب، برق و گاز بدهکارند


رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم از بدهکاری دهها میلیارد تومانی دستگاه های دولتی به ادارات آب، برق و گاز خبر داد.

رضوی بیان کرد؛

سید حسن رضوی در جلسه شورای برنامه ریزی استان قم ابراز داشت: در این راستا درسالجاری در همه دستگاه ها باید بر روی صرفه جویی و مدیریت هزینه های انرژی تاکید شود.
وی اظهار داشت: هر گونه بکارگیری نیروی انسانی جدید به هر شکلی در دستگاه های اجرایی باید با رعایت مقررات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور باشد و هم چنین هر گونه بکارگیری نیرو باید صرفا با کسب مجوز از سوی سازمان مرکزی دستگاه ها در تهران همراه باشد.
وی افزود: طی دستورالعمل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هر گونه خرید خودرو سواری خارجی توسط دستگاه های دولتی ممنوع بوده و هم چنین خرید و اجاره ساختمان اداری جدید به استثنای واحدهایی که حسب ضرورت در سال 94 راه اندازی خواهند شد ممنوع است.
رضوی گفت: جمع اعتبارات هزینه ای در سال 94 در استان قم رقمی بالغ بر 84 میلیارد تومان است که 37 میلیارد و 400 میلیون تومان به سایر هزینه ها و مابقی آن به حقوق و مزایا اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه مشکل خاصی در راستای توزیع اعتبارات هزینه ای استانی وجود ندارد و بر اساس احکامی که به خزانه دولت می رود پرداخت های حقوق انجام می شود.
در ادامه این جلسه، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز گفت: بسیاری از امور عمرانی دستگاه ها که در حال به سرانجام رسیدن هستند باید از سوی دولت پشتیبانی شوند و تخصیص بودجه به سمت پروژه هایی باید باشد که در سال 94 نتیجه آن ها را خواهیم دید.
ابوالفضل ایرانی خواه افزود:متاسفانه شاخص های بهداشت و درمان قم بسیار پایین تر از میانگین های کشوری است و پیشنهاد می کنیم تخصیص های جزئی به برخی پروژه های دولتی تجمیع شده و درتخصیصی کلی شاهد تزریق بودجه به بخش عمران در بهداشت و درمان باشیم.
فرماندار قم نیز با اشاره به کاستی های بودجه ای دولت گفت: مردم منتظر خدمات ما هستند و نباید با تکیه بر کاهش اعتبارات، در خدمت رسانی خود کم کاری داشته باشیم و باید بسیاری از امور ادارات به دفاتر خصوصی پیشخوان دولت داده شوند.
رضا سیار افزود: بسیاری از فرایندهای اداری در دستگاه های دولتی با ضوابط خاص می توانند به بخش خصوصی و دفاتر پیشخوان دولت واگذار شوند تا با تعرفه هایی ضابطه مند شاهد انجام امور اداری به بهترین نحو برای مردم باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش قم نیز در این جلسه عنوان کرد: هم اکنون رشد شاخص های فنی و حرفه ای در استان 33 درصد است و این در حالی است که میانگین کشوری آن شاخص، رقمی بالغ بر 46 درصد است و باید نگاه ویژه ای در اعتبارات استانی به بخش آموزش فنی و حرفه ای داشته باشیم.
حمیدرضا دژاگام افزود: با مشکلات اعتباری که امسال در بودجه خود داریم در بخش حامل های انرژی دچار مشکل خواهیم شد و تعمیر و تجهیز مدارس نیز با مشکل مواجه خواهند شد.
وی ابراز داشت: در سال گذشته شاهد واگذاری برخی مدارس در قالب بسته های حمایتی به مدارس غیرانتفاعی بودیم اما مجلس با ادامه این طرح موافقت نکرد و از این رو مدیران مدارس در سال گذشته روند کاری سنگینی را پشت سر گذاشتند.
در این جلسه هم چنین حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا آشتیانی و احمد امیرآبادی فراهانی نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند و از نزدیک در روند مسائل و مشکلات بودجه ای استان در سال جاری قرار گرفتند.

آدرس کوتاه :