رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

دستگاه ها با اجرای برنامه های کارآمد اقتصاد استان را پویاتر کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دستگاه ها با اجرای برنامه های کارآمد اقتصاد استان را پویاتر کنند


مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: دستگاه ها باید با اجرایی کردن برنامه های کارآمد و اصولی، در راستای پویاتر کردن اقتصاد استان حرکت کنند.

آوری فرد؛

مجید آوری فرد روز دوشنبه در جلسه کارگروه امور اقتصادی در استانداری قم، افزود: طرح های اقتصادی باید بیشترین بازدهی را داشته باشند و به توسعه و رشد استان کمک کنند.

وی همچنین بر اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در سال جاری تاکید و اضافه کرد: دستگاه های استان می توانند درخواست ها و پیشنهادهای خود را در این راستا برای بررسی بیشتر و تصویب نهایی، ارایه دهند.

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد برخی بانک ها در سال گذشته، گفت: علی رغم اینکه 55 درصد منابع استان در بانکهای تجاری مصرف شده است، ولی نسبت مصارف به منابع در این بانکها رقم قابل قبولی نمی باشد.

آوری فرد با تذکر به بانکها مبنی بر رعایت نسبت مصارف به منابع طبق استانداردها، افزود: بانکها باید در مسیر توسعه استان حرکت کنند و در همین راستا تنبیه و تشویق بانک ها در سال جاری در دستور کار است.

وی اضافه کرد: گزارش بانک مرکزی از عملکرد بانکها در سال گذشته به زودی منتشر می شود و در جلسات بعدی کارگروه اقتصادی ارزیابی خواهد شد.

در این جلسه اعضای کارگروه اقتصادی استان به بیان نظرات و پیشنهادات خود در موضوعات مختلف پرداختند.

آدرس کوتاه :