جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

دستگیری سارق منزل با 150 میلیون ریال طلا سرقتی در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دستگیری سارق منزل با 150 میلیون ریال طلا سرقتی در قم


رییس پلیس آگاهی قم از دستگیری سارق منزل با 150 میلیون ریال طلا سرقتی در استان خبر داد.

سرهنگ قدمی خبر داد؛

سرهنگ مهدی قدمی در تشریح این خبر اظهار داشت: با شکایت فردی مبنی بر به سرقت رفتن مقداری طلا از منزلش ، پرونده تشکیل و جهت بررسی بیشتر به پلیس آگاهی استان ارسال شد.
وی افزود: با انجام یکسری اقدامات پلیسی و تخصصی به فردی مظنون و با بررسی های صورت گرفته ، منزل وی شناسایی و در بازرسی از منزل طلاهای سرقتی کشف شد.
قدمی ادامه داد: اموال سرقتی تحویل مالباخته شد و متهم با قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.
رییس پلیس آگاهی استان قم به شهروندان توصیه کرد : برای اطمینان بیشتر ، بر روی دیوارها، کلیه پنجره ها و نقاط قابل نفوذ مانند نورگیر، پاسیو حفاظ محکم و مقاوم نصب کنید.
وی اضافه کرد: برای جلوگیری از سرقت منزل خود به روش توپی زنی، توپی قفل را با بدنه در همسطح کنید، در صورت عدم امکان لوله ای فلزی به دور آن جوش دهید.
قدمی بیان داشت: حتی الامکان درهای ورودی و داخلی منزل خود را به سیستم هشدار دهنده مجهز کنید و از نگهداری وجوه نقد و طلا و جواهر به مقدار زیاد در منزل بپرهیزید.
رییس پلیس آگاهی استان قم خاطرنشان کرد: در مواقعی که مجبور به نگهداری موقت وجوه نقد و اشیاء قیمتی در داخل منزل هستید، از پنهان کردن آن بصورت یک جا خودداری کرده و حتی الامکان از گاوصندوق سالم و مطمئن استفاده کنید.

دستگیری اعضای باند جعل کارت عابر بانک در قم


رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی قم از دستگیری اعضای باند جعل کارت عابر بانک در این استان خبر داد.
سرهنگ علی موالی در تشریح این خبر گفت:با شکایت چند تن از شهروندان مبنی بر برداشت از حساب های بانکی آنان توسط فرد یا افراد ناشناسی از طریق دستگاه های خودپرداز و یا خرید ارز و طلا در حالکیه کارت بانکی شکات در اختیار خود آنان بوده است، موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: ماموران پلیس فتا استان با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی و همچنین شگردهای ویژه پلیسی موفق به شناسایی و دستگیری متهمان شدند.
موالی در ادامه در خصوص نحوه ارتکاب جرم توسط این باند اظهار داشت: اعضای این باند در چندین نقطه از کشور فعالیت داشته و با سرقت اطلاعات کارت های بانکی هموطنان و ارسال آن به متهم اصلی در قبال هر کارت مبالغی را دریافت می کردند و متهم اصلی نیز پس از دریافت اطلاعات کارت های بانکی با ایجاد کارت های جعلی اقدام به سرقت از حساب هموطنان می کرده است.
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قم در پایان به هموطنان توصیه کرد: در انجام عملیات های بانکی و خرید کارتهای بانکی، کارت خود را در اختیار فروشندگان قرار ندهند و رمز عبور را شخصا وارد کرده و رمز را به صورت دوره ای تغییر دهند، همچنین هنگام وارد کردن رمز عبور به اطراف و اطرافیان توجه کرده و پس از اتمام عملیات رسید آن را به دقت بررسی و نزد خود نگه دارند.
شهروندان می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک در دستگاه های کارت خوان مثل شکستگی، وجود شیئ اضافی در دستگاه و... سریعاً به شعبه مورد نظر اطلاع دهند.

دستگیری سارق با بیش از 30 فقره سرقت داخل خودرو


رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قم از دستگیری سارق با بیش از 30فقره سرقت داخل خودرو در این استان خبر داد.
سرهنگ مهدی قدمی در تشریح این خبر گفت: با شکایت چندین نفر از شهروندان مبنی بر سرقت داخل خودرو، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: ماموران پلیس آگاهی موفق شدند با انجام اقدامات فنی و شگردهای ویژه پلیسی، متهم را شناسایی و دستگیر کنند.
وی تصریح کرد: متهم در ابتدا از بیان حقیقت سرباز زده اما در ادامه با ارائه مدارک و دلایل از سوی کارآگاهان به 30 فقره سرقت داخل خودرو اعتراف کرد.
رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قم عنوان داشت: با انجام تحقیقات بیشتر، سه نفر مالخر نیز شناسایی و دستگیر شده و همگی متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع ذیصلاح شدند.
قدمی با اشاره به اینکه تاکنون 19 نفر از مالباختگان شناسایی شده اند، به شهروندان توصیه کرد: سعی کنید از رادیو پخش های کشوئی یا پنل دار برای اتومبیل خود استفاده کرده و هنگام ترک اتومبیل آنرا بردارید ،همچنین شماره سریال رادیو بخش اتومبیلتان را در جایی یادداشت کرده واز قرار دادن کیف مدارک، موبایل، لپ تاپ و دوربین در خودرو خودداری نمایید.

آدرس کوتاه :