جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

دشمنان اسلام در طول تاریخ جبهه واحدی داشته‌اند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دشمنان اسلام در طول تاریخ جبهه واحدی داشته‌اند


عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان اسلام در طول تاریخ جبهه واحدی داشته‌اند، گفت: آمریکا و اسرائیل پیروان یزید و ابوسفیان هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری:

 حجت الاسلام محمد حاج ابوالقاسم ، در جمع زائران حرم حضرت معصومه(س) اظهار داشت: نباید خدای ناکرده مسئولان فرهنگی طوری عمل کنند که به جای تولید محصولات مفید فرهنگی مردم را از راه خدا دور کنیم.

وی با اشاره به آیات قرآن، افزود: براین اساس مؤمن هرگز با فاسق یکی نیست اگرچه این فرد فاسق قهرمان میادین ورزشی باشد و چندین زبان بلد باشد بلکه آنچه مایه برتری است تقواست.

استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: فاسق اهل لهو و لعو و دشمنی و اهل بهتان است و در پشت سر دیگران حفظ حرمت آنان را نمی‌کند در صورتی که ارزش حقیقی به ایمان است.

قبله زندگی محب امام علی(ع) غرب نیست

وی با بیان اینکه دوستی خدا و غیر خدا در یک قلب ممکن نیست اضافه کرد: خداوند در سینه انسان دو قلب قرار نداده است، یعنی انسان نمی‌تواند به دو نقطه متضاد دل ببندد اگر عاشق دنیا باشد نمی‌تواند مدعی عشق به خدا و امیرالمؤمنین(ع) باشد و اگر علاقه‌مند به امام علی(ع) باشد نمی‌تواند دلبسته به دشمن او هم باشد.

حجت الاسلام حاج ابوالقاسم اظهار کرد: امروز دشمنان ما دوست و محب اهل بیت(ع) نیستند، آمریکا و اسرائیل امروز پیروان یزید و ابوسفیان هستند و نمی‌شود کسی محب امام علی(ع) باشد و قبله زندگیش غرب و زندگی غربی باشد.

وی با اشاره به برخی دیگر از آیات قرآن تأکید کرد: در این آیات فرموده که مؤمنان صادق با حفظ روحیه جهادی در انتظار شهادت هستند و در این مسیر دچار تغییر و تبدیل نمی‌شوند و راه را عوض نمی‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: امام علی(ع) از پیامبر(ص) نقل فرمودند که «بهترین عمل در ماه رمضان پرهیز از گناه و دوری از محارم الله است».

آدرس کوتاه :