جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

دعوت سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال از 2 بازیکن صبای قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دعوت سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال از 2 بازیکن صبای قم


سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان از دو بازیکن صبای قم برای حضور در اردوی جدید آماده‌سازی و تمرینات تیم ملی فوتبال دعوت کرد.

برای حضور در مقدماتی جام جهانی و رقابتهای آسیایی؛

با پایان بازی‌های چهاردهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور جام خلیج فارس از سوی کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان که در راس آنها کارلوس کیروش سرمربی اهل پرتغال حضور دارد بازیکنان مورد نظر به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

در واقع اکنون که رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور به خواب و تعطیلی 70 روزه می‌رود، فرصت بسیار خوبی در اختیار کادر فنی تیم ملی فوتبال بزرگسالان ایران قرار دارد تا با خیالی آسوده این تیم را مهیای حضور موفق در مسابقات انتخابی جام جهانی 2018 روسیه کنند.

مقصد و هدف تیم ملی فوتبال کشورمان راهیابی به رقابت‌های جام جهانی آینده و همین‌طور به دست آوردن مجوز حضور در مرحله نهایی مسابقات جام ملت‌های آسیا در سال 2019 است، بر همین اساس تیم ملی ایران باید خود را آماده مبارزه در دو جبهه حساس کند.

بعد از برگزاری دیدارهای هفته سی‌ام و پایانی چهاردهمین دوره بازی‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور جام خلیج‌فارس، از سوی کارلوس کیروش سرمربی پرتغالی، فهرست 32 نفره بازیکنان دعوت شده به اردوی نخست تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد.

بر اساس نظر کادر فنی تیم ملی، بازیکنان دعوت شده به اردوی این تیم که در بین آنها 2 مهره کلیدی تیم فوتبال صبای قم نیز حضور دارند باید قبل از ظهر روز چهارشنبه سی‌ام اردیبهشت ماه خود را به کادر فنی تیم ملی فوتبال در هتل المپیک تهران معرفی کنند.

اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی برای اردوی نخست در حالی اعلام شد که ملی‌پوشان از تیم‌های استقلال تهران، فولاد خوزستان، ملوان بندر انزلی، سایپا البرز، راه‌آهن تهران، صبای قم، پدیده مشهد، سپاهان اصفهان، تراکتورسازی تبریز و گسترش‌فولاد تبریز انتخاب شده‌اند.

در بین نفرات دعوت شده به این اردو جلال‌الدین علی‌محمدی و روزبه چشمی دو بازیکن ملی‌پوش تیم فوتبال صبای قم هستند که با درخشش در ترکیب تیم فوتبال صبای قم در تک تک بازی‌های چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور مورد توجه سرمربی پرتغالی تیم ملی قرار گرفتند.

روزبه چشمی پیش از این سابقه چندین بار دعوت به اردوی تیم ملی فوتبال امید کشورمان را دارد و حتی بازوبند کاپیتانی تیم ملی امید را نیز بر بازو می‌بندد و در مسابقات انتخابی المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل که فروردین ماه سال جاری در تهران به انجام رسید، در ترکیب اصلی تیم ملی کشورمان حضور داشت و به همراه این تیم به مرحله دوم انتخابی المپیک صعود کرد.

دومین ملی‌پوش صبای قم جلا‌‌ل‌الدین علی‌محمدی است که با پیراهن شماره 17 تیم فوتبال صبای قم امسال در مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور به میدان رفت در حالی که علی‌محمدی فصل قبل عضو تیم فجر شهید سپاسی شیراز بود و در لیگ چهاردهم بازی‌های بسیار خوبی برای صبای قم به نمایش گذاشت و با 4 گل زده یکی از گلزنان برتر صبا به شمار می‌رود.

آدرس کوتاه :