رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

دعوت فرنگی‌کاران مطرح قم به اردوی مشترک تیم‌های ملی آزاد و فرنگی ایران - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دعوت فرنگی‌کاران مطرح قم به اردوی مشترک تیم‌های ملی آزاد و فرنگی ایران


رئیس هیئت کشتی استان قم گفت: فرنگی‌کاران قم از سوی فدراسیون کشتی به اردوی آماده‌سازی مشترک تیم‌های ملی آزاد و فرنگی ایران دعوت شدند.

حلوایی خبر داد؛

محسن حلوایی اظهار کرد: هم اکنون از استان قم دو کشتی‌گیر در اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان ایران حضور دارند در حالی که تیم ملی، آماده اعزام به رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان می‌شود.

وی ادامه داد: ملی‌پوشان کشتی فرنگی و آزاد رده سنی نوجوانان کشورمان کمتر از 45 روز دیگر به حضور در مسابقات قهرمانی جهان زمان دارند و به همین خاطر در اردوی مشترک تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان برای حضور در مسابقات جهانی تمام توان خود را به کار می‌گیرند.

رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: اردوی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان برای حضور در رقابت‌های جهانی از صبح بیست و دومین روز تیر ماه به میزبانی خانه کشتی شماره دو تهران برگزار می‌شود و از قم فرنگی‌کاران اوزان 46 و 50 کیلوگرم در این اردو حضور می‌یابند.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی در این مرحله از اردوی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد نوجوانان بیش از 50 کشتی‌گیر حضور دارند و خود را برای حضور موفق و پرقدرت در رقابت‌های جهانی 2015 آماده می‌کنند در حالی که از قم علیرضا نجاتی و محمدجواد رضایی در این اردو شرکت می‌کنند.

حلوایی با بیان اینکه اردوی مشترک تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد نوجوانان کشورمان تا اول مرداد ماه ادامه خواهد داشت، ابراز کرد: در بین اسامی نفرات دعوت شده به این اردو محمدجواد رضایی در وزن 46 کیلوگرم و علیرضا نجاتی در وزن 50 کیلوگرم با حریفان خود برای کسب دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی رقابت می‌کنند.

وی با اشاره به تشکیل این اردو در اوزان 42، 46، 50، 54، 58، 63، 69، 75، 85 و 100 کیلوگرم بیان کرد: محمدجواد رضایی در حالی به این اردو دعوت شده که به تازگی از مسابقات کشتی فرنگی 2015 نوجوانان قهرمانی آسیا موفق به کسب نشان نقره وزن 46 کیلوگرم شده است.

رئیس هیئت کشتی استان قم افزود: علیرضا نجاتی نیز سال گذشته یکی از اعضای تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی مجارستان بود و سرانجام توانست مقام سوم و نشان برنز این رقابت‌ها را همراه خود به ارمغان بیاورد.

وی خاطرنشان کرد: در این اردو محمدجواد رضایی از قم باید در وزن 46 کیلوگرم با رقبایی از فارس و خراسان‌رضوی رقابت کند در حالی که سعید ارجمند از هیئت کشتی فارس و جواد فراز فاروجی از هیئت کشتی استان خراسان رضوی رقبای نماینده قم محسوب می‌شوند.

حلوایی به تنها رقیب نماینده وزن 50 کیلوگرم قم در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان اشاره کرد و افزود: در این وزن محمدرضا مختاری از هیئت کشتی فارس رقیب علیرضا نجاتی از هیئت کشتی قم است، ضمن اینکه سرمربی تیم ملی علی اشکانی است و سرپرستی تیم ملی را سید موسی طباطبایی از قم بر عهده دارد و رقابت‌های کشتی قهرمانی نوجوانان جهان روزهای سوم تا هشتم شهریور ماه در بوسنی و هرزگوین برگزار می‌شود.

آدرس کوتاه :