جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

دعوت هندبالیست‌های قم به اردوی تیم ملی نوجوانان ایران - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دعوت هندبالیست‌های قم به اردوی تیم ملی نوجوانان ایران


رئیس هیئت هندبال استان قم از دعوت دو تن از استعدادهای هندبال قم به تیم ملی پسران رده سنی نوجوانان ایران خبر داد.

رئیس هیئت هندبال استان قم خبر داد

سیدعلیرضا طباطبایی اظهار کرد: از آخرین حضور هندبالیست‌های شایسته و توانمند قم در تیم ملی نوجوانان ایران نزدیک به یک‌سال می‌گذرد و سیدامیررضا اسماعیلی که همراه با تیم ملی نوجوانان ایران به رقابت‌های آسیایی رفته بود و اکنون نیز یک رده سنی بالاتر عضو تیم ملی هندبال رده سنی جوانان کشورمان محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه بسیار خوبی که به دنبال تلاش مجموعه هیئت هندبال بر روی استعدادهای رده‌های سنی پایه هندبال در قم انجام داده‌ایم خوشبختانه هندبال قم هم به خوبی رشد و پیشرفت کرده و هم اینکه در اکثر رده‌های سنی دارای ورزشکار ملی‌پوش است.

طباطبایی بیان کرد: در دوره قبل رقابت‌های هندبال قهرمانی رده سنی نوجوانان آسیا سیدامیررضا اسماعیلی به عنوان نماینده از هندبال قم نیز حضور داشت و خوشبختانه نماینده هندبال استان قم به همراه سایر ملی‌پوشان کشورمان به مقام هفتم دست یافت.

رئیس هیئت هندبال استان قم افزود: مسابقات هندبال قهرمانی رده سنی نوجوانان آسیا در سال 2014 با حضور تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی آن بر اساس برنامه‌ریزی کنفدراسیون قاره کهن به میزبانی کشور اردن برگزار شد و سرانجام تیم کشورمان جایگاه هفتم را به خود اختصاص داد.

وی افزود: در واقع این ششمین دوره رقابت‌های نوجوانان آسیا بود که به میزبانی کشور اردن به انجام رسید و در جدال روز پایانی آن برای کسب عناوین پنجم تا هشتم،‌ تیم ملی نوجوانان کشورمان توانست با نتیجه 41 بر 21 مقابل اردن به برتری برسد و مقام هفتم را کسب کرد.

طباطبایی عنوان کرد: برنامه‌ریزی وسیع و سرمایه‌گذاری هیئت هندبال استان قم در رده‌های سنی پایه موجب شده است که قم در سال‌های اخیر در این رشته پیشرفت‌های زیادی را به دست بیاورد و در هر دو بخش دختران و پسران تمام رده‌های سنی در کشور خوب ظاهر شود.

وی افزود: اکنون نیز دو تن از نخبه‌های هندبال قم در رده‌های پایه یعنی سیدمهدی مهدوی و علی موذنی به نمایندگی از بازیکنان شایسته و مستعد هندبال قم به اردوی تیم ملی هندبال پسران نوجوان ایران دعوت شده‌اند تا خود را برای مسابقات آسیایی آماده کنند.

رئیس هیئت هندبال استان قم با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای برگزاری نخستین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی هندبال نوجوانان ایران، بیان کرد: بعد از برگزاری رقابت‌های بین‌المللی جام نهاد ریاست جمهوری در شهر مقدس مشهد و بازدید ناظران فدراسیون از تمامی مسابقات برگزار شده، بازیکنان نخبه به تیم ملی هندبال نوجوانان ایران دعوت شده‌اند.

وی یاد آور شد: نزدیک به یک‌صد نفر از برترین نوجوانان هندبالیست حاضر در این رقابت‌ها از بین حدود هزار و 300 بازیکن شرکت کننده برای حضور در نخستین اردوی انتخابی تیم ملی نوجوانان ایران دعوت شده‌اند در حالی که دو نفر آنها از قم هستند.

طباطبایی با بیان اینکه این اردو به میزبانی شهرستان مبارکه اصفهان و باشگاه‌ فولاد مبارکه سپاهان برگزار خواهد شد، بیان کرد: این اردو در سه مرحله و به صورت جداگانه برگزار می‌شود و نخستین مرحله آن از بیست و سوم شهریور ماه آغاز می‌شود.

آدرس کوتاه :